Neblaivi nepilnametė spjaudėsi ir gavo į nosį...

Neblaivi nepilnametė spjaudėsi ir gavo į nosį...

Penkios nepilnametės tamsiu paros metu, apie 22 valandą, prie Saugų evangelikų tikėjimo bažnyčios atsarginių durų gėrė alų. „Puota“ baigėsi tikrai nešventiškai – vienai moksleivei ilgai teko gydytis sulaužytą nosį, o tai padariusiam 23-ejų metų vaikinui užvakar teismas paskelbė nuosprendį...

Tai atsitiko praėjusių metų vasario pabaigoje. Šilutės rajono apylinkės teismas nustatė, kad tą vakarą Ingrida (vardas pakeistas, - aut. pastaba) kartu su keturiomis draugėmis jau būdamos išgėrusios nuėjo prie Evangelikų tikėjimo bažnyčios ir ten toliau gėrė alų. Prie jų atsirado du vyresni vaikinai, vienas iš jų - Saugose gyvenantis, niekur nedirbantis Vytautas Antužis, pravarde „Sūnus“.

Ingrida apsižodžiavo su tuo „Sūnumi“ ir spjovė jam į veidą. Tada „nukentėjusysis“ V. Antužis trenkė kumščiu jai į veidą. Smūgis buvo stiprus, iš nosies pradėjo bėgti kraujas. Dėl sulaužytos nosies Ingrida praleido daug pamokų, nes dėl „pamėlynavusių“ akių negalėjo rodytis viešose vietose. Apie mėnesį laiko ji juto skausmą, negalėjo prisiliesti prie nosies.

Teismo medicinos ekspertas išvadoje nurodė, kad merginai buvo nustatytas veido sumušimas su nosies minkštųjų audinių patinimu, nosies kaulų lūžimu. Jos patirta trauma – nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos pateikė civilinį ieškinį dėl 86,87 Lt nukentėjusiosios gydymo išlaidų atlyginimo. Klaipėdos teritorinė ligonių kasa nuo ieškinio atsisakė, nes V. Antužis atlygino šią žalą.

Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorė, dirbanti Šilutėje, gindama nukentėjusiosios interesus, pareiškė 500 Lt civilinį ieškinį neturtinės žalos atlyginimui. Neturtinė žala nukentėjusiajai pasireiškė fiziniu skausmu, patirtais neigiamais dvasiniais ir emociniais išgyvenimais, sukrėtimu, baime, stresu, nesaugumo jausmu ir žalos pasekmėmis – dėl patirtų sužalojimų ji negalėjo lankyti mokyklos, buvo apribotos bendravimo galimybės. Teismas atsižvelgė ir į žalą padariusio asmens turtinę padėtį – jis bedarbis, todėl vadovaujantis sąžiningumo, teisingumo, protingumo kriterijais, prokurorės ieškinį patenkino iš dalies ir priteisė nukentėjusiajai 400 Lt neturtinės žalos atlyginimo.

Teismas nusprendė pripažinti V. Antužį kaltu ir jam paskyrė laisvės apribojimą 10-čiai mėnesių, įpareigojant jį per 5 mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos atlyginti nukentėjusiajai nusikaltimu padarytą neturtinę žalą, per du mėnesius pradėti dirbti arba užsiregistruoti darbo biržoje. Ir per visą laisvės apribojimo laikotarpį be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti savo gyvenamosios vietos.

Bet nuteistasis, nesutikdamas su tokios bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, pasinaudojo teise per 14 dienų paduoti teismui prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Užvakar, vasario 6-ąją, teismas priėmė nuosprendį, kuriuo bausmės dydis buvo sumažintas. V. Antužiui paskirtas tik 6-ių mėnesių laisvės apribojimas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder