Padrikas pažeidimo protokolas sukėlė įtarimų

Padrikas pažeidimo protokolas sukėlė įtarimų

Klaipėdietė Genovaitė Ramanauskienė rugpjūčio pabaigoje gavo registruotą laišką - jame administracinio teisės pažeidimo protokolas dėl automobilių stovėjimo rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimo. Laiške - ir administracinis nurodymas siūlantis susimokėti 40 litų baudą. Yra viskas, tik trūksta protokolą atsiuntusio specialisto parašų ar antspaudų bei dokumente žadamų pridėti priedų.

"Mielai susimokėčiau paskirtą baudą, nes visada pripažįstu savo klaidas, tačiau jeigu valdininkai mus vis paprotina viską daryti laiku, nepamiršti pasirašyti visų reikiamų dokumentų, tai kodėl jiems turėtų galioti kitokios taisyklės", - piktinosi G. Ramanauskienė.

Moters parodytame administracinio teisės pažeidimo protokole, ten, kur turėtų būti jį išrašiusios specialistės parašai, antspaudai - tuščios vietos. Be to, klaipėdietę papiktino ir tai, kad pranešime rašoma, jog pridedami ir priedai: pažeidimą įrodančios fotonuotraukos, VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" automobilių stovėjimo vyr. kontrolieriaus tarnybinis pranešimas ir VĮ "Regitra" išrašas, tačiau nė vieno iš šių dokumentų registruotame laiške nebuvo.

"Tai iš kur man žinoti, kad tikrai nesusimokėjau už automobilio stovėjimą. Pažeidimas neva padarytas kovo 9 d. Jokių raštelių ar lipdukų ant automobilio neradau. O dabar, po keturių mėnesių, ateina laiškas taip pat be jokių įrodymų", - sakė G. Ramanauskienė.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento Viešosios tvarkos ir transporto skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio, kurio specialistė ir išsiuntė minėtą protokolą, vedėjas Marius Poimanskis tikino, jog protokolas be parašų ir antspaudų - atsitiktinė klaida.

"Darbo labai daug, o specialistė, išrašiusi administracinio teisės pažeidimo protokolą, pradėjo dirbti vos prieš porą dienų. Tokių atvejų, nors ir retai, bet pasitaiko - tai žmogiška", - teigė Viešosios tvarkos poskyrio vedėjas.

Tai, kad registruotame laiške klaipėdietė nerado žadėtų priedų - nuotraukų, tarnybinio pranešimo, "Regitros" išrašo, pasak M. Poimanskio, nieko stebėtino - esą pažeidėjams priedai niekada nėra siunčiami, nes jų gali būti ne trys puslapiai, o keli tomai.

"Kadangi protokolas siunčiamas ne tik prasižengusiam asmeniui, bet ir kitoms reikalingoms pusėms - komisijoms ir panašiai, todėl ir yra prierašas, kad priedai pridedami. Tačiau jeigu žmogus negauna minėtų priedų, tai dar nereiškia, kad negali įsitikinti, ar tikrai padarė nusižengimą. Jis visada gali kreiptis į mus - mes tiek nuotraukas, tiek visus kitus reikalingus dokumentus parodysime. Puikiai suprantame, kad žmogus gali neatsiminti, jog prieš keletą mėnesių ne vietoje pasistatė automobilį, ar nesusimokėjo už jo stovėjimą. Yra nutikę ir taip, kad kreipėsi žmogus iš Tauragės ir tikino, kad Klaipėdoje tikrai nebuvo ir taisyklių pažeisti negalėjo, tačiau jam parodžius nuotraukas paaiškėjo, kad uostamiestyje su vyro automobiliu slapta lankėsi jo žmona", - kuriozišką situaciją prisiminė M. Poimanskis.

Viešosios tvarkos poskyrio vedėjas pripažino, jog tokių atvejų, kai žmonės kreipiasi dėl nepridėtų priedų, pasitaiko ne taip jau retai, tačiau, M. Poimanskio manymu, dar nemaloniau, kad vis dar pasitaiko žmonių, kurie apie užfiksuotą pažeidimą nebuvo niekaip informuoti - t. y. nebuvo paliktas lapelis ar lipdukas, kaip nutiko ir G. Ramanauskienei.

M. Poimanskio teigimu, lipdukai ar pranešimai nebuvo klijuojami mėnesį laiko - nuo kovo 1 d., įvedus naują fiksavimo tvarką, iki balandžio pirmos dienos. Taigi, prasižengę jau balandį, turėjo rasti lipduką ant automobilio, įspėjantį apie tai.

"Žinoma, jeigu įspėjimo nenuplėšė pašaliniai asmenys", - sakė M. Poimanskis, primindamas, kad žmonės panašiais klausimais gali kreiptis į Viešosios tvarkos poskyrį antradieniais nuo 9 iki 12 val. ir ketvirtadieniais nuo 14 iki 17 val.

Priedų siųsti neprivalo

Žydrūnas PAKALNIŠKIS, teisininkas
Savivaldybė, siųsdama asmeniui administracinio teisės pažeidimo protokolą, neprivalo jam siųsti ir priedų. Ypač jeigu į juos įeina fotonuotraukos. To nedaro ir Kelių policijos pareigūnai. Tačiau, žinoma, atsiuntusieji pažeidimo protokolą žmogui pageidaujant privalo suteikti galimybę pažeidimą įrodančias nuotraukas ar kitus dokumentus peržiūrėti atvykus į įstaigą. Vis dėlto, norint išvengti nesusipratimų, būtų geriau, jeigu siunčiant dokumentą, nebūtų nurodoma, jog pridedami priedai, nors to iš tikrųjų nedaroma.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.