Pasieniečiams teko jėga tramdyti maištaujančius nelegalus iš Vietnamo

Pasieniečiams teko jėga tramdyti maištaujančius nelegalus iš Vietnamo

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje šeštadienio pavakarę kilo incidentas, kai apie 10 čia apgyvendintų nelegalų iš Vietnamo pradėjo laužyti apsauginę tvorą. Keli iš jų norėjo tvorą perlipti ir pasišalinti iš URC teritorijos, informuojama VSAT pranešime spaudai.

Užsieniečių registracijos centre neramumus sukėlusius nelegalus iš Vietnamo pasieniečiams teko tramdyti panaudojus jėgą, ašarines dujas, gumines lazdas ir elektros šoko prietaisą. Maištaujantiems ir pasipriešinusiems užsieniečiams nuraminti aliarmo metu atskubėjo ir Ignalinos bei Vilniaus rinktinių Specialiosios paskirties užkardų pasieniečiai bei kinologai su tarnybiniais šunimis.

Pranešime rašoma, kad atskubėjusi pamaina, 5 VSAT pareigūnai, paklusti atsisakiusius, pasipriešinusius ir garsiai šaukusius vietnamiečius tramdė kovinių imtynių veiksmais, ašarinėmis dujomis, guminėmis lazdomis. Incidento metu buvo panaudotas ir elektros šoko prietaisas "Taser".

Sutramdyti maištautojai buvo suvesti į sulaikytų užsieniečių bendrabučio vidinį kiemą. Staiga būrelis nepasitenkinimą reiškusių nelegalų puolė vieną iš VSAT pareigūnų.

Tramdydami nelegalus minėti VSAT pareigūnai vėl naudojo jėgą ir ašarines dujas. Nepaklusnus nelegalai buvo suvesti į gyvenamąsias centro patalpas. Čia vėl kilo neramumai, todėl buvo paskelbtas aliarmas ir į URC iškviesti Ignalinos bei Vilniaus Specialiosios paskirties užkardų pareigūnai bei šių padalinių kinologai su tarnybiniais šunimis.

Kol šios pajėgos vyko į Pabradę, į bendrabutį suvaryti nelegalai ir kiti čia buvę užsieniečiai į pareigūnus pradėjo mėtyti kėdes, medinių lovų lentas, metalines stalo kojas. Užsieniečiai taip pat pradėjo daužyti langus. Vis dėlto centre budėję pasieniečiai neleido riaušėms plisti ir sugebėjo laikinai stabilizuoti padėtį.

Pranešime informuojama, kad neramumams besitęsiant į URC atvyko pastiprinimas, tai yra dešimtys specialiosiomis priemonėmis apsirūpinusių ginkluotų VSAT pareigūnų. Maištas buvo nuslopintas.

Tuomet pasieniečiai nelegalų bendrabutyje surengė prevencinę priemonę - buvo patikrinti kambariai, kuriuose gyvena sulaikyti užsieniečiai, bei kitos patalpos. Rasti 4 mobilaus ryšio telefonai ir 4 jų pakrovėjai, rasta ir kitų uždraustų laikyti daiktų - peilių ir metalinių strypų.

Įsivyravus ramiai padėčiai, papildomos VSAT pajėgos iš URC išvyko. Po incidento nė vienas užsienietis nusiskundimų dėl sveikatos nepareiškė.

Šeštadienio vakarą, naktį į sekmadienį bei sekmadienį priešpiet situacija centre buvo rami.

ELTA primena, kad URC yra specializuotas VSAT padalinys, skirtas laikyti sulaikytus užsieniečius ir teismo arba Migracijos departamento sprendimu laikinai apgyvendinti prieglobsčio prašytojus, vykdyti užsieniečių grąžinimą bei išsiuntimą iš Lietuvos.

URC šiuo metu gyvena 195 užsieniečiai. 136 iš jų yra sulaikyti nelegalūs migrantai, likusieji - prieglobsčio prašytojai. Pagal pilietybes centre daugiausiai yra Vietnamo piliečių - 99.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder