Pasirengimu nužudyti kaltinama gydytoja stojo prieš teismą

Pasirengimu nužudyti kaltinama gydytoja stojo prieš teismą

Kauno apygardos teismui atvertus bylą, kurioje pasikėsinimu nužudyti sutuoktinį kaltinama buvusi kaunietė dr. Rūta Liesienė, gyvenanti Palangoje ir dirbanti Klaipėdos ligoninėje vaikų gydytoja, kaltinamosios gynėja paprašė galimo nusikaltimo aplinkybes aiškintis ne viešai, bet uždaruose teismo posėdžiuose.

Nes, pasak advokatės Vitos Neverauskaitės, kaltinamajai nustatyti depresiniai sutrikimai, o didelis žiniasklaidos susidomėjimas byla bei žurnalistų dalyvavimas teismo posėdžiuose gali pabloginti moters sveikatą. Be to, byla susijusi su kaltinamosios bei jos buvusio vyro šeimos gyvenimu, kurio detalių nedera viešinti.

Prokuroro Vytauto Gatavecko teigimu, pasirengimo nužudyti byla, pagal įstatymus, neturėtų būti nagrinėjama uždarajame teismo posėdyje. Nukentėjusiojo nuomonės šiuo klausimu teismas negalėjo sužinoti - pirmajame teismo posėdyje kaltinamosios vyras nedalyvavo. Pranešta, kad jis - išvykęs į komandiruotę ir pranešimo apie bylos nagrinėjimą negavo.

43-ejų R. Liesienė kaltinama nusikalstamą veiką 2014-aisiais padarė dėl savanaudiškų paskatų, siekdama užvaldyti su sutuoktiniu įgytą turtą. Moteris savo kaltės nepripažįsta.

Policija ikiteisminį tyrimą pradėjo, kai R. Liesienės vyras, gyvenantis Kauno rajone, kreipėsi dėl galimo persekiojimo. Anot bylą teismui parengusių pareigūnų, kaltinamoji nusikalstamais tikslais buvo pasitelkusi dar vieną asmenį, kuriam netgi sumokėjo 3 tūkst. litų "už atliktą dalį darbo". Tai įvyko prabėgus porai mėnesių po to, kai jos sutuoktinis nukentėjo autoavarijoje.

Šią baudžiamąją bylą nagrinėjantis teismas žada apsispręsti, ar posėdžiai bus uždari ar atviri tik tuomet, kai sulauks nukentėjusiojo. Kitas posėdis Kauno apygardos teisme paskirtas liepos pabaigoje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder