Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė penktadienį informavo, kad pirmasis teismo posėdis numatytas rugsėjo 25 dieną.
Anksčiau Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) vadovė Kristina Mišinienė "Vakarų ekspresui" kalbėjo esanti sunerimusi, kadangi sugriežtinti duomenų apsaugos įstatymai apriboja galimybes padėti galimai nukentėjusiems vaikams.
Anot jos, įtariamieji aukoms dažnai gali daryti poveikį, o pastarosios - palūžti nesulaukusios pagalbos. Anot K. Mišinienės, be tinkamo atstovavimo aukos dažnai nė nežino, kokias teises turi ir kokios pagalbos gali tikėtis.
"Nukentėjusieji atstovus turi. Ikiteisminio tyrimo metu civiliniai ieškiniai pateikti nebuvo, tačiau tai galima padaryti iki įrodymų tyrimo pradžios teisme", - penktadienį atsiųstame atsakyme į dar birželį nusiųstą užklausą patikino I. Rotautaitė-Pukenė.
Iki birželio 28 dienos ikiteisminio tyrimo metu dar buvo galima teikti prašymus. I. Rotautaitė-Pukenė dėstė, kad įtariamasis buvo pateikęs prašymą tik dėl susipažinimo su ikiteisminio tyrimo medžiaga termino pratęsimo.
"Kaltinamasis aktas liepos 22 dieną su byla perduotas Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmams (Gargždai)", - tikino ji.
I. Rotautaitė-Pukenė teigė, kad tiek nukentėjusieji, tiek įtariamasis parodymus tyrimo metu davė.
"Šiuo metu kaltinamajam skirtos šios kardomosios priemonės: rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas", - informavo prokuratūros atstovė.
Duomenų apie tai, ar kaltinamasis ar jo advokatas mėgino susisiekti su aukomis, ikiteisminio tyrimo metu negauta.
Klaipėdos apskrities VPK Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai dar praėjusių metų gegužę išplatino pranešimą, kad tyrimo metu nustatė ir sulaikė 1985 metais gimusį asmenį, kuris įtariamas kelerius metus tvirkinęs mažamečius ir nepilnamečius vaikus Klaipėdos rajono ribose ir kituose Lietuvos miestuose.
Rašyti komentarą