Policija pasiaiškino dėl senamiesčio valkatų

Policija pasiaiškino dėl senamiesčio valkatų

Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) vadovybė antradienį surengė spaudos konferenciją, kurios metu bandė paneigti pareigūnams mestus kaltinimus neveiklumu senamiesčio valkatų atžvilgiu.

Skundžiamasi, jog prie Klaipėdos senamiestį lankančių svečių nuolat kabinėjasi gatveles bei skverus okupavę benamiai ir kiti asocialūs asmenys, kurių niekas negali sukontroliuoti.

Įsisenėjusi problema virto skandalu pirmadienį, kai Kurpių gatvėje buvo užpulti du turistai iš Ispanijos, į Klaipėdą atvykę kruiziniu laivu. Vienam iš jų prakirsta galva ir atimta kamera, o kitam meškerykočiu tvota per nugarą.

Dėl to daugiausiai akmenų buvo metama į policijos daržą, tad komisariato vadovybė antradienį surengė pasiaiškinimą.

Pirmiausiai buvo pateikta oficiali informacija dėl šio įvykio.

Pasak VPK viršininko Benono Ivanausko, policijos patruliai įvykio vietoje pasirodė 15 minučių po pranešimo apie tai, nukentėjusiam ispanui buvo iškviesti medikai, turistui diagnozuota muštinė galvos žaizda. Nukentėjusysis pareiškimą rašyti atsisakė, mat skubėjo atgal į kruizinį laivą. Todėl ikiteisminis tyrimas nepradėtas, kamera nerasta.

Tiriama tik viešosios tvarkos pažeidimo versija.

Iš karto po įvykio buvo sulaikyti ir įtariamieji - du vyrai, kurie pristatyti į 1-ąjį policijos komisariatą. Ten paaiškėjo, jog vieno iš sulaikytųjų jau kurį laiką ieško teismas, mat jis įtariamas suklastotų banko kortelių panaudojimu. Vyras uždarytas į areštinę, jam taip pat surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas dėl pasirodymo viešoje vietoje esant neblaiviam.

Kitas įtariamasis, kuris, manoma, trenkė turistui meškere per nugarą, po apklausos išleistas.

B. Ivanauskas neatmetė galimybės, jog ikiteisminis tyrimas dėl pagrobtos kameros gali būti pradėtas.

"Tokiu atveju reikėtų kreiptis į kolegas Ispanijoje ir prašyti jų pagalbos", - sakė viršininkas.

"Mes žinome kruizinių laivų atvykimo į Klaipėdą grafikus ir atsižvelgdami į juos planuojam darbą. Pareigūnų darbą paskirstome priklausomai nuo turistų skaičiaus", - sakė B. Ivanauskas.

Pavyzdžiui pirmadienį, kai įvyko incidentas,  kruizinių laivų terminale budėjo du patruliai, du jų kolegos patruliavo senamiesčio gatvėmis.

"Apgailestauju, kad senamiestyje dirbantys patruliai reikiamu laiku neatsirado reikiamoje vietoje. Tačiau taip gali atsitikti dėl to, kad turistai pasiskirsto į daug grupių, kurios vyksta į skirtingose vietose organizuojamas ekskursijas. Taip pat norėčiau paneigti, kad pareigūnai nieko nedaro", - pasakojo VPK viršininko pavaduotojas Vytautas Kazlauskas.

Taip pat neigta, jog užsieniečiai Klaipėdoje dažnai patiria smurtą. Daugiausiai kreipiasi nuo vagių nukentėjusių turistų, o smurto atvejų prieš juos pasitaiko retai. Šiais metais užregistruoti tik du tokie įvykiai: kartą miesto svečias nukentėjo prie naktinio klubo, kartą su kitu vairuotoju susimušė į avariją patekęs užsienio valstybės pilietis.

Vis dėlto pirmadienio įvykis uostamiesčio policiją privertė dar kartą pagalvoti, kaip efektyviau užtikrinti turistų saugumą.

"Tai nebūtinai turi būti patrulių skaičiaus didinimas senamiestyje - pajėgos ribotos, o ir kitų miesto vietų palikti be priežiūros palikti negalima. Galbūt reikia glaudesnio bendradarbiavimo su Turizmo informacijos centru, ypač su turistus vedžiojančiais gidais. Jie gal net galėtų turėti tiesioginį ryšį su patruliuojančiais pareigūnais", - svarstė komisariato vadovai.

Jie tik dar kartą konstatavo, kad, pagal galiojančius teisės aktus sunkiai sekasi spręsti benamių problemą senamiesčio gatvelėse.

Už asocialių asmenų pasirinktą gyvenimo būdą bei išmaldos prašymą bausti neįmanoma, laikinai juos sulaikyti galima tik tuo atveju, jeigu jie yra girti. Bet pasibaigus sulaikymo terminui benamiai ir vėl grįžta į tas pačias vietas. Gyventojai apie tai taip pat neskuba pranešti - šiemet sulaukta vos penkių pranešimų apie galimai netinkamą benamių elgesį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder