Pranciškus Jurgutis nuo baudos neišsisuko

Pranciškus Jurgutis nuo baudos neišsisuko

Teismų maratonais dabar garsėjantis uostamiesčio verslininkas, buvęs bankrutavusios bendrovės "Klaipėdos hidrotechnika" ir daugelio kitų vadovas Pranciškus Jurgutis nesulaukė jo apeliacinį skundą nagrinėjusio teismo malonės ir turės susimokėti 1 883 eurų baudą už trukdymą antstolio veiklai bei melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą.

Skirtingai nei P. Jurgutis, jo bendrininku tapęs vairuotojas Kęstutis Jasaitis (gim. 1970 m.), už pranešimą apie nebūtą nusikaltimą gavęs 753,2 Eur dydžio baudą, su tokiu sprendimu susitaikė ir jo neskundė.

Nieko nepakeitė

Ilgai trukusi byla gimė dėl 2009-ųjų vasaros įvykių P. Jurgučio valdytoje bendrovėje "Kruonio HAE statyba". Tada kreditorių prašymu į šios įmonės vartus pasibeldė Kaišiadorių antstolis Darius Jonaitis. Jau ir iki šio vizito už trukdymą antstoliui vykdyti savo pareigas P. Jurgutis buvo baustas dukart - 1 000 ir 2 000 litų baudomis. O 2009 m. rugpjūčio 19 d. istorija jam dar uždirbo ir baudžiamąją bylą.

Tądien antstolis kartu su ieškotojo - bendrovės "Kelda" - darbuotojais pirmiausia norėjo išsivežti areštuotą betonvežį "KamAZ". Bylos duomenimis, jam išvažiavus pro įmonės vartus, šio betonvežio vairuotojas K. Jasaitis kreipėsi į Elektrėnų policijos komisariatą ir pranešė, kad ši transporto priemonė pavogta. Policininkams netrukus sulaikius kamazą antstoliui teko vykti į įvykio vietą ir aiškinti, kad mašina išvežta teisėtai. Po to grįžus į "Kruonio HAE statybą" jos teritorijos vartai jau buvo uždaryti, jiems atjungtas elektros tiekimas ir dar pakabinta spyna. Tada jau antstoliui teko pasikviesti policiją ir pareigūnams stebint nupjauti vartų spynas, o rastą turtą, daugiausiai - sunkiąją statybos techniką - išvežti.

Byla dėl šios istorijos Trakų apylinkės teisme buvo nagrinėta daugiau nei penkerius metus. Daug posėdžių neįvyko todėl, kad P. Jurgutis vis pranešdavo susirgęs, keitė ir advokatus. Visgi nuosprendis buvo paskelbtas - šį birželį ir P. Jurgutis, ir K. Jasaitis buvo nubausti piniginėmis baudomis.

Abu nuteistieji jiems nepalankų sprendimą galėjo skųsti Vilniaus apygardos teismui, tačiau tuo pasinaudojo tik P. Jurgutis. Jo gynėjas tikino, kad klientas Traktų teismo buvo nuteistas už veikas, kuriose nėra nusikaltimo požymių.

Vis dėlto Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad pirmoji instancija tinkamai įvertino įrodymus ir padarė motyvuotas išvadas, tinkamai kvalifikavo padarytas veikas, tad Trakų teismo nuosprendį paliko nepakeistą.

Skundžiasi Apeliaciniam teismui

Visai neseniai Klaipėdos apygardos teisme buvo išnagrinėta dar viena baudžiamoji byla, kurioje P. Jurgutis kaltintas neteisėtai perleidę milijonines įmonės lėšas.

Bylos metu nustatyta, kad P. Jurgutis, būdamas UAB "Klaipėdos hidrotechnika" generaliniu direktoriumi ir žinodamas, kad ši įmonė valstybės biudžetui skolinga beveik 5,387 mln. Lt (apie 1,56 mln. Eur), o Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui įsiskolinusi daugiau kaip 1,233 mln. Lt (apie 357 tūkst. Eur) ir bendrovei gresia bankrotas, sudarė keturias pirkimo-pardavimo sutartis dėl žemės sklypų įsigijimo. Nors šie sklypai su įmonės veikla nebuvo susiję, nuteistasis pagal sutartis juos įsigijo už kainą, tuo metu maždaug 19-25 kartus viršijančią vidutinę rinkos vertę. Taip vyras iššvaistė jam patikėtą ir jo žinioje buvusį didelį bendrovės turtą.

Už tokius darbelius P. Jurgutis pelnė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose. Jis taip pat turės atlyginti apie 527 tūkst. Eur žalos. Dėl šios priežasties teismas pratęsė laikinąjį jo nuosavybės teisių apribojimą į nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą.

Tačiau P. Jurgutis pasinaudojo galimybe ir praėjusią savaitę pateikė skundą Lietuvos apeliaciniam teismui. Jo gynėjas prašo klientą išteisinti, o skirtą bausmę panaikinti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder