Pravieniškių pataisos namų vadovui - kaltinimai siekiant pavogti milijoną

Pravieniškių pataisos namų vadovui - kaltinimai siekiant pavogti milijoną

Teisingumo ministras nušalino Pravieniškių gydymo ir pataisos namų vadovą Ramūną Kalendrą nuo pareigų ir kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, įtarus, kad vykdant pastatų rekonstrukciją buvo ketinta pasisavinti daugiau nei milijoną litų valstybės lėšų.

Anot Teisingumo ministerijos pranešimo, dar dirbant ankstesnei Vyriausybei pradėta Pravieniškių gydymo ir pataisos namų pastatų rekonstrukcija, kurios statybos darbams iš viso jau išleista daugiau nei 26 mln. litų.

Už vykdomų darbų priežiūrą atsakingas įstaigos vadovas R. Kalendra pavasarį pateikė informaciją, kad per pastaruosius dvejus metus (2008-2010 m.) šiame objekte buvo atlikta statybos darbų dar už daugiau nei milijoną litų.

Kadangi rekonstrukcijos darbai vykdyti be įstaigą prižiūrinčio Kalėjimų departamento žinios, taip pat biudžete nesant lėšų šiems darbams atlikti, teisingumo ministras Remigijus Šimašius sudarė komisiją situacijai ištirti.

Atlikusi tyrimą, komisija konstatavo, kad, vykdant pastatų rekonstrukcijos darbus, šios įstaigos vadovas vienašališkai priėmė sprendimą pasirašyti statybų bendrovės pateiktą milijoninę sąskaitą ir darbų atlikimo aktus, nors, komisijos vertinimu, neįmanoma nustatyti ar statybos darbai apskritai buvo atlikti, o jei ir buvo - tai kokia apimtimi ir ar tinkamai, kadangi nevykdyta statybų techninė priežiūra, o kai kuriose sąskaitose faktūrose nurodomi realiai neatlikti darbai.

Pradėjus detaliau aiškintis, kaip ir kokie darbai buvo atliekami, statybos bendrovė staiga atsiėmė savo teiktas sąskaitas ir darbų priėmimo-perdavimo aktus. Iš viso šiam objektui rekonstruoti su bendrove yra sudaryta sutartis už daugiau nei 13 mln. litų. Prokurorams ištirti vasarą buvo perduoti ir Viešųjų pirkimų tarnybos pateikti duomenys apie šių pastatų rekonstrukcijai vykdyti 2004-2008 m. atliktų viešųjų pirkimų pažeidimus. Jų konstatuota daugiau nei 50. Tuomet nustatyta, kad konkursuose galimai buvo taikomi neproporcingi ir dirbtinai konkurenciją ribojantys kvalifikacijos reikalavimai, dalis sutarčių buvo pasirašyta neatlikus būtinų pirkimo veiksmų.

Teisingumo ministras atkreipia dėmesį, kad R. Kalendra prieš mėnesį savo kolegų iniciatyva buvo pašalintas ir iš Kalėjimų direktorių tarybos vadovo pareigų.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder