Pretenduoja į kvailiausio vagišiaus titulą: kelių tūkstančių vertės grobį pardavė už 10 eurų

Pretenduoja į kvailiausio vagišiaus titulą: kelių tūkstančių vertės grobį pardavė už 10 eurų

14 kartų teistas Vytautas Urbanavičius drąsiai gali taikytis į kvailiausio vagišiaus titulą – netikėtai sėkmingai beveik pustrečio tūkstančio eurų vertės oro aromatizatorių pavogęs vyras jį parduoti sugebėjo tik už 10 eurų.

Negana to, su pavogta preke pasprukęs vagišius vėliau sugrįžo į tą patį prekybos centrą, kur ir buvo sučiuptas.

Į gan komišką istoriją V. Urbanavičius įsipainiojo 2020 m. pabaigoje, gruodžio 9 d. vakarą, jau po 22 val. apsilankęs viename prekybos centre. Užėjusio vyro akį patraukė prekybos salėje eksponuotas oro aromatizatorius, todėl V. Urbanavičius sumanė jį pagrobti – ištraukė iš elektros lizdo ir išsinešė.

Kaip paaiškėjo, grobio būta nepigaus – pats aromatizatorius įvertintas 2 420 eurų, kartu buvusi sistemos stendo dėžė „Scent Stream“ įvertinta dar 284,35 euro. Iš viso pavogtas turtas įvertintas 2 704,35 euro.

Vagišių įamžino vaizdo kameros, o jas peržiūrėję apsaugos darbuotojai pastebėjo, kad nusikaltėlis iš išvaizdos, eisenos ir elgsenos labai panašus į panašų veikėją, kuris prekybos centre vagystes vykdė prieš 4–5 metus.

Supratę, kad vagis gali sugrįžti, apsaugos darbuotojai ėmė laukti pasirodant charakteringo „kliento“. O laukti teko ilgokai – į tą patį prekybos centrą V. Urbanavičius sugrįžo tik šiais metais, sausio 26 d. Tačiau užėjęs iškart pakliuvo apsaugos darbuotojams ir pripažino, kad tai jis daugiau nei prieš mėnesį pavogė oro aromatizatorių.

Sučiuptas V. Urbanavičius atskleidė, kad „tą kvepalų dėžę“ jau kitą dieną po vagystės nunešė į turgų ir pardavė. Tačiau nežinojo, kiek ši dėžė buvo verta, todėl beveik trijų tūkstančių eurų vertės grobį pardavė vos už 10 eurų.

Anot vagišiaus, vagystė buvo labai paprasta – į prekybos centrą jis užsuko pasišildyti, o oro aromatizatorius stovėjo niekieno nesaugomas, todėl jis tiesiog ištraukė prietaiso laidą iš elektros lizdo ir išsinešė grobį.

Tačiau vagystės vaizdo įrašai parodė, kad nusikaltimas galėjo būti ne toks spontaniškas, kaip tikina nusikaltėlis – į parduotuvę užėjęs V. Urbanavičius patraukė tiesiai link oro aromatizatoriaus ir, rodos, žinojo, ko ieško, neatmetama galimybė, kad dar prieš tai nusikaltėlis buvo išžvalgęs, ar aromatizatoriaus nesaugo budri akis.

Vos 10 eurų uždirbęs nusikaltimas V. Urbanavičiui atsirūgo – sugrįžęs į nusikaltimo vietą sučiuptas vagis buvo sulaikytas ir iš viso už grotų turėtų praleisti 60 parų.

Tokį nuosprendį jam paskelbė teismas. Teisėja Viktorija Šelmienė pažymėjo, kad, nors V. Urbanavičius kaltę pripažįsta ir gailisi, prieš tai buvę 13 teistumų rodo, kad vagišius nėra nusiteikęs taisytis.

Sidebar placeholder