Rekordinio kyšio byloje - STT pareigūno parodymai

Rekordinio kyšio byloje - STT pareigūno parodymai

Rekordinio kyšio byloje aiškėja daugiau detalių. 1,6 milijono eurų neteisėto atlygio reikalavimu kaltinami asmenys vakar Klaipėdos apygardos teisme išgirdo tyrime dalyvavusio buvusio STT pareigūno parodymus.

Į teisiamųjų suolą sėdo bankroto administravimo paslaugas teikiančios bendrovės "Valeksa" Klaipėdos filialo direktorius Darius Daubaras, kuris kaltinamas kyšininkavimu, dokumentų klastojimu, turto iššvaistymu ir piktnaudžiavimu. O štai Vilniaus advokatų kontoros "Karsten, Kraujalis ir partneriai" advokatas Tomas Puzinas ir sostinės bendrovės "RR Management" direktorius Andrejus Rybakovas kaltinami padėję reikalauti kyšio.

Įtariamieji galimai iš bendrovės "Statega" vadovo Vladimiro Stefanovo už verslo centrą "Neapolis" valdžiusios bankrutuojančios bendrovės beveik 9 milijonų eurų kreditorinio reikalavimo teisme pripažinimą pareikalavo ir susitarė priimti daugiau nei 1,6 mln. Eur neteisėtą atlygį. Pareigūnų teigimu, tokiai aferai maskuoti A. Rybakovo vadovaujama "RR Management" specialiai įsteigė UAB "RR Finance Solutions".

Praėjusiais metais V. Stefanovas teisme teigė, kad "Neapolio" verslo centro bankrotą administravęs D. Daubaras pats siūlė išeitį šioje situacijoje. Jo supratimu, kyšis turėjo būti perduotas teisėjui Audriui Saulėnui. Pastarasis buvo atleistas po patvirtintos jo draugystės ryšių su D. Daubaru. Teigiama, kad pirmiausia iš verslininko buvo paprašyta apie 43 tūkst. Eur, tačiau vėliau suma išaugo iki 1,6 mln. Eur.

Klastą įtaręs verslininkas savo kabinete įtaisė vaizdo kamerą, 15-ajame "Neapolio" centro aukšte. Vienas iš susitikimų buvo nufilmuotas, tad apie tai su pareiškimu buvo informuota Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Nors 2013 metų kovą D. Daubaras buvo sulaikytas, po pusantrų metų tyrimas prokurorų buvo nutrauktas.

V. Stefanovas su įmonės "Statega" direktoriumi Jurijumi Bulanovu tąkart parašė skundą Generalinei prokuratūrai, tad 2015 m. tyrimas buvo atnaujintas ir perduotas Kauno apygardos prokuratūrai.

Vakar Klaipėdos apygardos teisme liudijo buvęs STT pareigūnas, kuris dalyvavo tyrime. Pasak jo, informacija apie galimą nusikalstamą veiką buvo renkama dar prieš sulaukiant "Statega" įmonės pareiškimo. Teigiama, kad įtariamųjų ratas prasiplėtė vykstant tyrimui, kadangi pirmiausia buvo sekamas visai kitas asmuo. Jo manymu, surinkta medžiaga vis dar saugoma STT archyve. Pats pareigūnas STT tarnyboje jau nebedirba.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder