STT išaiškino farmacininkų ir gydytojų kartelį

STT išaiškino farmacininkų ir gydytojų kartelį

STT pareigūnai, atlikę ilgalaikį kriminalinės žvalgybos tyrimą, nustatė nusikalstamą korupcinę schemą, kurioje dalyvavo vienos farmacijos kompanijos atstovai ir įvairių šalies gydymo įstaigų gydytojai.

STT pradėjo didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl galimo stambaus masto papirkimo, kyšininkavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Šiandien STT pareigūnai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje sulaikė 11 minėtos farmacijos kompanijos darbuotojų. Kratos atliktos įmonės patalpose, sulaikytų asmenų namuose, darbo vietose ir automobiliuose.

Įtariama, kad šios farmacijos įmonės atstovai buvo susitarę su savo aptarnaujamų daugiau kaip 30 Lietuvos miestų ir rajonų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti brangius jų įmonės produktus ir nesiūlytų konkuruojančių įmonių platinamos panašios pagal sudėtį farmacinės produkcijos.

STT pareigūnų turimais duomenimis, gydytojams papirkti vien per 2014 metus kyšiams įmonė galėjo skirti daugiau kaip 0,5 mln. litų (apie 145 000 eurų).

Preliminariais tyrėjų turimais duomenimis, šioje nusikalstamoje sisteminės korupcijos veikloje dalyvavo daugiau kaip 100 Lietuvos gydytojų.

Generalinė prokuratūra šiam ikiteisminiam tyrimui sudarė specialią Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų prokuratūrų prokurorų ir visų STT teritorinių padalinių atstovų tyrimo grupę.

Nepaisant nuolat vykdomų reformų ir pertvarkų, sveikatos apsaugos sistemoje korupcijos problema išlieka labai opi. Sociologinio tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2014“ duomenys atskleidė, kad atsakydami į klausimą apie labiausiai korumpuotas institucijas Lietuvos gyventojai dažniausiai minėjo sveikatos apsaugos institucijas (55 proc.), o farmacijos įmonės (25 proc.) paminėtos kaip labiausiai korumpuotos privataus sektoriaus srityje.

Pastebėtina, kad farmacinių kampanijų atstovai medikus dažniausiai paperka per susitikimus. 2011 metais, siekiant riboti tokius susitikimus, buvo priimti Farmacijos įstatymo pakeitimai dėl farmacininkų ir gydytojų bendravimo galimybių ribojimo, t. y. buvo nustatyta, kad vaistų platintojai gali teikti informaciją apie reklamuojamą vaistinį preparatą asmens sveikatos priežiūros įstaigoje tik gydymo įstaigos vadovui leidus ir ne gydytojų darbo metu.

Tačiau STT atliktas tyrimas atskleidė, kad šios įstatymo pataisos esamos problemos neišsprendė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder