Studentę išniekinęs ir nužudęs vyras prisiteisė pinigų iš valstybės

Studentę išniekinęs ir nužudęs vyras prisiteisė pinigų iš valstybės

Prabėgo daugiau kaip šešeri metai po visą Lietuvą sukrėtusios žmogžudystės. Tą 2014 m. lapkričio 16-ąją pakeleivingu automobiliu į Klaipėdą sugrįžti ketinusi studentė Justina namų taip ir nepasiekė.

Mergina susistabdė Valdo Jankausko vairuojamą automobilį, o kas vyko po to, primena žiauraus kriminalinio filmo scenarijų. Deja, tik tuo atveju viskas vyko iš tikrųjų.

Jauna mergina buvo išžaginta, seksualiai prievartaujama, o po to pasmaugta. Dėl šio nusikaltimo į teisiamųjų suolą sėdo V. Jankauskas. Jam teismas atseikėjo 20 metų įkalinimo bausmę.

Skundžiasi sąlygomis

Paskyrus bausmę, V. Jankauskas atsidūrė Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Reorganizavus ir panaikinus Lukiškių kalėjimą jis atsidūrė kitoje įkalinimo įstaigoje.

Bet senos nuoskaudos žudikui liko ir jis nutarė prisiteisti pinigų iš Lietuvos valstybės dėl netinkamų kalinimo sąlygų. Toks elgesys nuteistiesiems nėra svetimas. Bylų, kur bandoma pasipelnyti dėl kadaise buvusių netinkamų kalinimo sąlygų – apstu.

V. Jankauskas taip pat kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą su prašymu atlyginti neturtinę žalą dėl netinkamų kalinimo sąlygų. Žudikas paprašė priteisti jam 2,5 tūkst. eurų. Jos argumentai – įprasti.

Žudikas skundžiasi dėl sanitarinio mazgo netinkamo įrengimo, per maža kameros ploto, tenkančio kaliniui, taip pat garsų, kvapų ir kitų nepatogumų. Teismas įvertino V. Jankausko skundo motyvus ir nusprendė žudiko ieškinį tenkinti iš dalies. Vietoj prašytų 2,5 tūkst. V. Jankauskui buvo priteisti 400 eurų.

Sukrečiantis nusikaltimas

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad 2014 metų lapkričio 16-ąją Lietuvą sukrėtė siaubinga žinia apie įvykdytą itin žiaurų nusikaltimą. Tuomet buvo išžaginta ir pasmaugta pakeleivingu automobiliu į Klaipėdą grįžti ketinusi studentė. Įtariamąjį V. Jankauską pareigūnams pavyko sulaikyti itin operatyviai.

Tačiau bylą tyrusiems prokurorams prireikė septynių mėnesių, kad galėtų aiškiai sudėlioti įvykdyto nusikaltimo aplinkybes. Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aurelijus Stanislovaitis tuomet pasakojo, kad prie anksčiau įtariamajam inkriminuotų nusikaltimų – išžaginimo ir nužudymo – teismui perduodamoje byloje dar pridedamas kaltinimas seksualiniu prievartavimu.

Prokuroras patvirtino, kad V. Jankauskas yra pakaltinamas ir nusikaltimo metu suvokė savo veiksmus.

Tyrimo pradžioje įtariamasis pripažino savo kaltę, tačiau paskutinėse dviejose apklausose jis atsisakė duoti parodymus. Netrukus paaiškėjo, kad V. Jankauskas prieš įvykdydamas nusikaltimą nuvyko į vietą, kurioje iš anksto buvo suplanavęs išprievartauti merginą. Anot ikiteisminio tyrimo pareigūno, V. Jankauskas buvo suplanavęs išprievartauti merginą, tačiau neketino jos žudyti.

Bejėgiškos būklės auka buvo pasmaugta rankomis. Įtarimai, kas tas galėjo būti padaryta nupjautu automobilio saugos diržu – nepasitvirtino. Juo, greičiausia, ketinta surišti auką.

20-metė Justina iš Mažeikių rajono buvo Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto antrakursė. Mergina tą lemtingą vakarą ketino grįžti į bendrabutį uostamiestyje.

Justina dėl kelionės iš Saugų gyvenvietės (Šilutės r.) iš anksto internetu susirašė su vieno pakeleivingo automobilio vairuotoju. Merginos pasiimti atvyko 23 metų šilutiškis V. Jankauskas.

Tačiau nuvežęs tik dalį kelio V. Jankauskas parodė savo tikrąjį veidą. Jaunas vyras sumušė iš mašinos bandžiusią sprukti merginą, vėliau ją išžagino.

Medicinos ekspertai vėliau patvirtino, kad žiauriai sumušta mergina vėliau buvo pasmaugta. V. Jankauskas studentės kūną bandė slėpti Macikų kaimo laukuose netoli savo namų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder