Sukčių porą demaskavo FNTT

Sukčių porą demaskavo FNTT

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apskrities skyrius kartu su Kauno miesto apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame žemę pardavinėję kauniečiai sutuoktiniai kaltinami sukčiavimu ir neteisėtu vertimusi ūkine, komercine veikla. Už parduotą žemę šeima gavo ne mažiau kaip 1,35 milijono litų pajamų, o į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 200 tūkstančių litų mokesčių.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2004 m. sutuoktiniai Kauno rajone įsigijo 4 hektarus žemės ūkio paskirties sklypų. Vėliau sutuoktiniai pakeitė nekilnojamojo turto paskirtį ir turėtus sklypus padalijo į 35 namų valdos sklypus. Per ketverius metus kaltinamieji V. Č. (g. 1960 m.) ir R. Č. (g. 1963 m.) pardavė 16 sklypų ir gavo ne mažiau nei 1,35 milijono litų pajamų.

Visus sklypus kaltinamieji pardavė neteisėtai - neįregistravę prekybos nekilnojamuoju turtu individualios veiklos ir neturėdami reikalingo tokiai prekybai leidimo. Tyrime surinkta duomenų, kad sutuoktiniai nuo 2004 metų už parduotus žemės sklypus deklaravo mažesnes gaunamas apmokestinamas pajamas ir dalį sklypų pardavimo sandorių įformino mažiau nei realiai sumokėjo pirkėjai. Kaltinamiesiems priskaičiuota papildomai 212 tūkstančių litų pridėtinės vertės, gyventojų pajamų mokesčių bei Valstybinio socialinio draudimo įmokų.

Sutuoktiniams gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti į Kauno miesto apylinkės teismą.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder