Švėkšnos auklėtinės jau siautėja sostinėje: kenčia ir vaikai, ir suaugusieji

Švėkšnos auklėtinės jau siautėja sostinėje: kenčia ir vaikai, ir suaugusieji

Prieš kelias dienas į vieną sostinės gydymo įstaigą atvežtos 13, 16, 17 metų Švėkšnos specialaus ugdymo įstaigos moksleivės pasireiškė „visu gražumu“ - teigiama, kad nevaldomos merginos jau sugebėjo įbauginti ne tik skyriuje gydomus vaikus, bet ir personalą.

Pasak savaitgalį Santariškių klinikų Vaikų ligoninės Vaiko raidos centro Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyriuje apsilankiusios labdaros ir paramos fondo „Mamų unija“ vadovės Eglės Mėlinauskienės, skyriuje tvyro įtampa. Besigydančių vaikų sveikata žaibiškai pablogėjo, vaikai kaustomi baimės, mažiausia mergaitė nuolatos verkia.

E.Mėlinauskienė pastebėjo, kad paauglės įbaugino ne tik skyriaus vaikus, bet ir personalą, kurio pastangos suvaldyti merginas beviltiškos. Jau antrą dieną merginos tarpusavyje susimušė, pjaustėsi rankas. Išvestos pasivaikščioti į lauką praeivių kaulijo rūkalų, negavusios daužė ligoninės inventorių. Merginos labai agresyvios, kiekviena personalo pastaba pasitinkama keliaaukščiais keiksmažodžiais ir durų spardymu.

Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyriaus vedėja Sigutė Stanaitienė susidariusios situacijos nelinkusi dramatizuoti. Anot jos, agresyvus elgesys būdingas tokiems vaikams. Jiems reikia specialistų pagalbos, kaip ir bet kuriam kitam vaikui, patyrusiam krizę, tarkim, dėl tėvų skyrybų, artimojo netekties, mokyklos problemų. Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyrius ir teikia tokią pagalbą vaikams, turintiems elgesio ir emocijų sutrikimų, patyrusiems įvairiausių krizinių išgyvenimų.

Psichologinė krizė, anot jos, - tai reakcija į sunkią ir emociškai reikšmingą gyvenimo situaciją, kuri reikalauja naujų prisitaikymo būdų, nes turimų nebepakanka.

„Krizę patiriantys vaikai išgyvena daug įvairiausių jausmų - pyktį, sumaištį, neviltį - ir kartais juos išreiškia audringu ar net agresyviu elgesiu, - sakė S.Stanaitienė. - Skyriaus personalas daro viską, kad būtų užtikrinta emociškai saugi aplinka visiems skyriuje gydomiems vaikams.“

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder