Tunise žuvo klaipėdietis jūreivis

Tunise žuvo klaipėdietis jūreivis

Vakar su žuvusiu jūreiviu atsisveikino jo artimieji, draugai, pažįstami. Kompanijos vadovybė reiškia nuoširdžią užuojautą šeimai ir kartu su gedi dėl gero darbuotojo netekties.

Žuvęs jūreivis buvo per 60 metų ir kompanijoje išdirbęs 37 metus. Buvo vertinamas kaip geras ir sąžiningas darbuotojas.

"Botnia Seaways", kuriame dirba Lietuvos įgula, Viduržemio jūra gabena krovinius tarp Tuniso ir Prancūzijos. Lapkričio 23 d. rytą ro-ro laivas stovėjo Tuniso Radeso (Radess) uoste ir buvo iškraunamas. Mobiliajam kranui keliant konteinerį šis kliudė puspriekabę, ji pasislinko ir prispaudė vieną krovos darbus prižiūrėjusį laivo jūreivį. Nukentėjusysis skubiai išgabentas į ligoninę, tačiau netrukus buvo konstatuota jo mirtis. Šeima apie tai informuota nedelsiant.

"DFDS Seaways" rinkodaros ir ryšių su Baltijos regiono šalimis vadovo Vaido Klumbio teigimu, šiuo metu atliekamas ne vienas tyrimas - dirba ir Lietuvos valstybinės darbo inspekcijos, ir Transporto policijos tarnybos atstovai, ir Tuniso pareigūnai, be to, kompanija atlieka ir savo vidinį tyrimą. Kol kas kompanijos atstovai dar negali pasakyti, kokios priežastys lėmė tokį skaudų įvykį.

Pasak V. Klumbio, jokio pagrindo manyti, kad jūreivis įvykio metu buvo neblaivus, nėra. Kompanijoje vykdoma labai griežta alkoholio vartojimo politika - 0 promilių, net dirbantieji krante gimtadienio proga negali atkimšti vyno butelio, jau nekalbant apie laivus.

"DFDS Seaways" pasirūpino, kad žuvusio jūreivio kūnas būtų pargabentas į Lietuvą. Įgulai ir šeimai buvo siūloma psichologų pagalba. Įgula jos atsisakė.

Žuvusįjį jūreivį kompanija buvo apdraudusį nuo nelaimingų atsitikimų. Po to, kai bus baigtas įvykio tyrimas, pagal kolektyvinę sutartį velionio šeimai bus išmokėta tam tikra išmoka.

"Mes apgailestaujame ir gedime dėl gero, tvarkingo darbuotojo netekties. Nuoširdžiai užjaučiame šeimą, mintimis ir jausimais esame kartu su ja, kaip ir visi žuvusiojo kolegos", - kalbėjo V. Klumbys.

Nelaimingi nutikimai "DFDS Seaways" laivuose nėra dažni. Prieš ketverius metus įvyko skaudi nelaimė viename iš keltų - remontuojamas sugedęs liftas prispaudė jūreivį, kuris vėliau mirė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder