Vairavimo mokyklos vadovui - rimti FNTT įtarimai

Vairavimo mokyklos vadovui - rimti FNTT įtarimai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apskrities skyrius kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame daugiau nei 600 tūkstančių litų pasisavinimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie pajamas teikimu kaltinamas 56 metų uostamiesčio vairavimo mokyklos direktorius L. J.

Tyrimo metu nustatyta, kad L. J., būdamas ne tik bendrovės "Vilor" direktoriumi, bet tuo pačiu metu buhalteriu ir kasininku, 2007 metais iš besimokančiųjų vairuoti asmenų gavo 422 850 litų, o 2008 metais – 402 065 Lt. Per dvejus metus bendrovės vadovas iš viso daugiau nei 800 tūkstančių litų pajamų neįtraukė į bendrovės buhalterinės apskaitos registrus.

Nustatyta, kad bendrovės direktorius atlyginimus darbuotojams mokėjo neoficialiai. Bendrovės buhalterinėje apskaitoje nebuvo rašomi atlyginimų priskaitymo žiniaraščiai, kasos išlaidų orderiai. Duomenys apie aštuoniems oficialiems darbuotojams ir vienai be sutarties dirbančiai moteriai mokamus atlyginimus buvo fiksuojami neoficialiuose direktoriaus rašomuose sąsiuviniuose. Paskaičiuota, kad per dvejus metus darbuotojams sumokėta daugiau nei 100 tūkstančių litų atlyginimo "vokeliuose".

FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus tyrėjai nustatė, kad vairavimo mokyklos direktorius L. J. į bendrovės "Vilor" apskaitą neįtraukė 658 373 Lt, jų panaudojimo faktų nepagrindė apskaitos dokumentais, neužregistravo registruose, o bendrovei priklausančias pinigines lėšas pasisavino.

Baigta baudžiamoji byla perduota Klaipėdos apygardos teismui.

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad asmuo pasisavinęs jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą, baudžiamas laisvės atėmimu iki dešimties metų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder