Valdas Jankauskas kalės 20 metų

Valdas Jankauskas kalės 20 metų

Lietuvos apeliacinis teismas paliko nepakeistą Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį, kuriuo Valdas Jankauskas buvo nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme už bejėgiškos būklės merginos nužudymą siekiant nuslėpti kitus nusikaltimus - jos išžaginimą ir seksualinį prievartavimą.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas priėmė teisėtą ir pagrįstą nuosprendį dėl V. Jankausko padarytų nusikaltimų, visapusiškai išnagrinėjo šią bylą, tiksliai nustatė visas aplinkybes bei tinkamai kvalifikavo nusikaltimus.

Kolegijos nuomone, nuteistajam buvo paskirta ne per griežta bausmė.

Nors nuteistasis prašė paskirti pirmus dešimt metų. o ne pirmus penkerius, kaip nusprendė apygardos teismas, kalėti kalėjime, tačiau Teismas pažymėjo, kad nuteistojo padėties sunkinti ir tokio prašymo patenkinti negali nesant prokuroro arba nukentėjusiojo skundų.

Nuosprendį skundęs V. Jankauskas neprašė sumažinti jam bausmės, tačiau prašė leisti jam patikslinti nusikaltimo aplinkybes ir nuteisti jį pagal įrodymus, o ne "galvojimus". Taip pat nuteistasis prašė kalėjime jį laikyti ne 5, o 10 metų ir išteisinti jį dėl seksualinio prievartavimo.

Nuteistasis aiškino, kad mergina su juo lytiškai santykiavo savo noru ir skunde rašė, kad neprisimena daugelio aplinkybių, kurias teismas įvertino kaip jam nepalankias.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis per tris mėnesius dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Nusikaltimą V. Jankauskas įvykdė 2014 metų lapkritį. Mergina pradingo kai internete, socialinio tinklapio "Facebook" grupėje, susiradusi pakeleivingą automobilį išvyko iš močiutės namų Šilutės rajono Saugų kaime į Klaipėdą, kur studijavo.

Dvidešimtmetės studentės kūnas buvo rastas Šilutės rajono Macikų kaime, netoli V. Jankausko namų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder