Verslininkai įtariami neteisėtu dyzelino pardavimu

Verslininkai įtariami neteisėtu dyzelino pardavimu

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Klaipėdos uždarosios akcinės bendrovės direktorius J. R., Telšių rajone registruotos bendrovės vadybininkas E. U. ir šilutiškis J. N. įtariami sukčiavimu, turto pasisavinimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisėtu daugiau nei 120 tonų dyzelinio kuro pardavimu.

Be to, vykdydami pačių sukurptą prekybos schemą vyriškiai į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 190 tūkstančių litų mokesčių.

Išaiškinta, kad J. R. kartu su E. U. į klaipėdiečio vadovaujamos bendrovės apskaitą įtraukė suklastotus dokumentus, kuriuose buvo nurodyti melagingi duomenys apie tai, kad J. R. vadovaujama bendrovė iš Telšių didmenine degalų prekyba užsiimančios bendrovės be akcizo įsigijo dyzelinio kuro, skirto laivų atsargoms.

Dokumentuose buvo nurodyta, kad per 2007 metus klaipėdiečio bendrovė už 219 354 litus įsigijo 120 tonų dyzelinio kuro. Degalų apskaitos žurnaluose, medžiagų nurašymo aktuose ir bendrovės buhalterinėje apskaitoje buvo melagingai nurodyta, kad realiai neįsigytą kurą sunaudojo penki žvejybos laivai.

FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai atskleidė, kad 120 tonų kuro be jokių apskaitos dokumentų įsigijo šilutiškis J. N., sumokėjęs pinigus už kurą telšiškiui E. U., pristačiusiam kurą į sutartas vietas Klaipėdos apskrityje. Pastarasis gautus iš J. N. pinigus Klaipėdoje veikiančios bendrovės vardu įnešė į degalus parduodančios bendrovės sąskaitą, tačiau parduodant dviem bendrovėms dyzelinį kurą dokumentuose nebuvo nurodyti pridėtinės vertės, akcizo mokesčiai.

Apskaičiuota, kad taip prekiaudami dyzeliniu kuru prekeiviai iš Žemaitijos į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 190 tūkstančių litų privalomų mokesčių.

Baigtą baudžiamąją bylą ikiteisminį tyrimą kontroliavusi Šiaulių apygardos prokuratūra perdavė nagrinėti į Klaipėdos apygardos teismą. Kaltinamiesiems už įvykdytas nusikalstamas veikas gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė – iki dešimties metų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder