Visoje Lietuvoje sukčiavusi grupuotė siunčiama į teismą

Visoje Lietuvoje sukčiavusi grupuotė siunčiama į teismą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdyba kartu su Generaline prokuratūra baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Vilniaus apylinkės teismui. Į šią bylą buvo sujungtas 21 skirtingas ikiteisminis tyrimas.

Baudžiamojoje byloje organizuota grupė kaltinama kūrusi apgaulingas sukčiavimo schemas, įgijusi didelės vertės svetimą turtą, klastojusi dokumentus bei vengusi mokesčių. Pareikšti ieškiniai bendrai beveik 300 tūkst. eurų siekiančiai sumai, o kaltinimai pareikšti 5 fiziniams ir 2 juridiniams asmenims. Vykdant šį ikiteisminį tyrimą teisinės pagalbos buvo kreiptasi į Rusiją ir Kanadą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, savo gerai koordinuotai nusikalstamai veikai organizuota grupė naudojo 5 pačių valdomas įmones. Aferų organizatorius, vykdydamas savo valdomų nekilnojamojo turto objektų statybos bei rekonstrukcijos darbus, bendrininkams duodavo nurodymus su rinkoje sąžiningai veikiančiomis statybų prekes parduodančiomis ar paslaugas teikiančiomis įmonėmis susitarti dėl sandorių bei sudaryti sutartis. Nusikalstamos veikos buvo daromos 2010-2013 metais visoje Lietuvoje.

Bendrininkai, tarpininkavimui naudodami kelias savo įmones, raštu susitardavo dėl būsimų paslaugų ar prekių pardavimo ir sudarydavo fiktyvias sutartis, nurodydami, kad pagrindinis užsakovas yra kita jų valdoma įmonė. Norėdamas užtikrinti, kad įsipareigojimai neva bus vykdomi, nurodytasis užsakovas rangovams ar paslaugų teikėjams pervesdavo dalį sutarto užmokesčio, aiškiai neapibrėždamas mokėjimo pagrindo. Sandorio tikrumu patikėję rangovai ir paslaugų teikėjai vykdydavo sutartus įsipareigojimus.

Kai prekės ar paslaugos jau būdavo suteiktos, dalį sumos pervedusi įmonė kreipdavosi į teismą su ieškiniu, kuriame nurodydavo apgaulingus duomenis apie pinigų pervedimo aplinkybes ir reikalaudavo priteisti iš prekes ar paslaugas suteikusios įmonės neva be pagrindo avansu pervestus pinigus ir delspinigius.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad tokių ir panašių schemų, manipuliacijų nekilnojamuoju turtu, nuoma bendrininkai buvo sugalvoję ne vieną. Į nusikalstamas veikas buvo įsitraukę organizatorius ir dar 4 asmenys. Visiems jiems ir 2 juridiniams asmenims pareikšti kaltinimai dėl didelės vertės sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo (Baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d., 300 str. 1 ir 3 d.)

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorė.

Už sukčiavimą įgyjant didelės vertės svetimą turtą įstatymas numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Bylą sudaro 70 tomų dokumentų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder