Vladas Gaidys: įvykiai Garliavoje rekordiškai pakirto visuomenės pasitikėjimą teismais
Kaip rodo „Lietuvos ryto“ užsakymu „Vilmorus“ balandžio 13–23 dienomis atliktos nuomonės apklausos rezultatai, pasitikintys teismas šį mėnesį nurodė 12 proc. apklaustųjų, t.y. 5 proc. mažiau nei praėjusį mėnesį, kuomet pasitikį teismas buvo nurodę 17,6 proc. apklaustųjų.
Atitinkamai beveik 10 proc. išaugo ir nepasitikinčiųjų teismais, balandį – 51,3 proc., kovą – 42,6 proc. respondentų.
„Tai rekordiškas pasitikėjimo teismais smukimas. Nuo 1998 metų tai blogiausias rodiklis. Manau, kad tai susiję su įvykiais Garliavoje, žodžiai „teismai“, „teisėjas“ visą laiką minimi neigiamu aspektu. Ir ne tik Garliavos įvykių kontekste, bet ir kitų įvykių, skandalų plotmėje“, – BNS komentuodamas apklausos rezultatus sakė V.Gaidys.
Visuomenėje didžiulį ažiotažą yra sukėlusi teisme pradėta nagrinėti galimos pedofilijos byla dėl mažametės Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukros galimo tvirkinimo. Taip pat – prieštaringai vertinamas teismo sprendimas perduoti mažametę jos motinai L.Stankūnaitei. Šis teismo sprendimas iki šiol nėra įvykdytas, mergaitė gyvena ją globojančios teisėjos Neringos Venckienės namuose Kaune, Garliavoje.

Rašyti komentarą