Žuvo, nes netinkamai įvertino situaciją
Žuvo, nes netinkamai įvertino situaciją

Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių policijos būrio vyriausiasis patrulis Liudas Šimkus ir jo partnerė policijos pareigūnė turėjo visas reikiamas priemones, buvo tinkamai pasiruošę sulaikyti smurtaujantį asmenį, tačiau netinkamai įvertino sulaikomą asmens pavojingumą, tarpusavyje nesuderino veiksmų, taip pat nustatyti pažeidimai visose grandyse, skelbiama pirmadienį paviešintose tarnybinio patikrinimo išvadose. 

Tarnybinio patikrinimo metu, pasak vidaus reikalų ministro Tomo Žilinsko, siekta nustatyti, ar nelaimė nutiko dėl nelaimingai susiklosčiusių aplinkybių, ar buvo padaryta taktinių klaidų.

"Visoms su šiuo įvykiu susijusioms policijos grandims pritrūko profesionalumo, atgaminus įvykių seką nuo įtariamojo motinos skambučio iki to momento, kai pareigūnas L. Šimkus krito nuo mirtino peilio dūrio, deja, turime konstatuoti, kad pareigūnai visiškai arba iš dalies nesilaikė patvirtintų privalomų procesų", - spaudos konferencijoje sakė T. Žilinskas.

Nustatyta, kad apylinkės inspektorius, priėmęs pagalbos prašymą, privalėjo reaguoti ir užtikrinti, kad pagalba būtų suteikta laiku, bet pagalbos šauksmas nebuvo išgirstas ir pareiga, priklausanti pareigūnui ir policijai vykdyti, buvo "nustumta" pačiai pareiškėjai. Pagal tarnybinio patikrinimo išvadas, į įvykio vietą atvykę patruliai nekoordinavo veiksmų tarpusavyje, buvo išsidėstę nesaugiai, nesilaikė privalomo atstumo, turėjo silpną praktiką, o jų veiksmuose buvo daug saviveiklos. Nors pareigūnai buvo aprūpinti visomis reikiamomis specialiosiomis priemonėmis, tačiau, net ir žinodami apie laukiančias grėsmes, liemenes dėl neaiškių priežasčių paliko automobilyje. Nustatyta, kad policijos automobilyje neveikė vaizdo ir garso įrašymo technika, dėl to sunkiau buvo atkurti ir įvykių eigą. 

"Sunkių tarnybinių nusižengimų nenustatyta, tačiau silpnos grandys sudarė ištisą silpną grandinę šioje istorijoje, ir patrulių pora tapo bejėgė prieš vieną pažeidėją, policijos bendruomenė prarado pareigūną, o šeima - maitintoją", - teigė vidaus reikalų ministras. 

Po tarnybinio patikrinimo išvadų vidaus reikalų ministras pavedė policijos generaliniam komisarui Linui Pernavui spręsti klausimą dėl Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininko Remigijaus Rudmino neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo organizavimo, po kurio paaiškės, ar jis toliau eis pareigas. Taip pat siūloma atlikti ir L. Šimkaus porininkės, policijos pareigūnės, tarnybinės veiklos vertinimą. Nuspręsta iki 2017 m. sausio 1 d. užtikrinti, kad visoje policijos sistemoje būtų numatytas policijos pareigūnų profesinio taktinio parengimo įgūdžių formavimo ar šių įgūdžių tobulinimo bei šios veiklos kontrolės mechanizmas. Vidaus reikalų ministras taip pat įpareigojo organizuoti pareigūnų pirmosios medicinos pagalbos teikimo mokymus, nustatyti kriterijus, kuriems esant pareigūnai privalo užsidėti šarvines liemenes, pagal pavaldumo lygmenis nustatyti kompetencijos, atsakomybės ir kontrolės ribas naudojant ir prižiūrint telemetrinės, vaizdo ir garso įrašymo įrangos veikimą tarnybiniuose automobiliuose. 

Tarnybinis patikrinimas pradėtas po to, kai rugpjūčio 12 d. tarnybos metu nuo sulaikomo asmens dūrio peiliu žuvo kelių policijos patrulis L. Šimkus. 

Patikrinimas buvo atliekamas du mėnesius, siekiant įvertinti, ar Telšių apskrities VPK tinkamai organizavo ir vykdė patrulių veiklą.

ELTA primena, kad pareigūnas mirtinai sužalotas rugpjūčio pradžioje, kai kartu su kolege nuvyko į įvykio vietą Telšių rajono Tryškių miestelyje, kur sūnus smurtavo prieš motiną. Per grumtynes įtariamasis peiliu sužalojo policininkui kaklą. 

Pareigūno L. Šimkaus stažas - 15 metų. Su žmona augino du mažamečius vaikus. Kartu buvusios pareigūnės (gimusios 1994 m.) stažas - 2 metai 11 mėnesių.

Tai 33 pareigūnas, žuvęs nuo Nepriklausomybės atkūrimo.

Sidebar placeholder