10 geriausių Bredo Pito vaidmenų kine

10 geriausių Bredo Pito vaidmenų kine

Džonis ir jo prašmatnus kuodas

1991 m. ekranuose pasirodė Tomo Dičilo (Tom DiCillo) filmas „Džonis Zomša“ su Bredu Pitu (Brad Pitt), atliekančiu pagrindinį vaidmenį. B.Pito herojus jaunas keistuolis Džonis svajoja tapti roko žvaigžde. Jam tarsi iš dangaus nukrenta gitara ir zomšinių batų pora. Žiūrint filmą paaiškėja, kad yra svarbesnių dalykų už instrumentus ir drabužius, tačiau žiūrovams įsiminė ne ši pagrindinė mintis, o neįtikėtino dydžio plaukų kuokštas ant pagrindinio herojaus galvos. Na, kur dar pamatysi dabartinį sekso simbolį su tokia šukuosena?!

Su tokiu vampyru nebaisu susipažinti

B.Pito eksperimentai su plaukais greitai baigėsi, užtat prasidėjo įvairių kostiumų matavimasis ir dantų auginimas. 1994 m. B.Pitas drauge su Tomu Kruzu (Tom Cruise) nusifilmavo mistinėje dramoje „Interviu su vampyru“. Melancholiškas vampyras Luji, suvaidintas B.Pito, pradėjo seksualių kraugerių madą: daugelis žiūrovių norėtų leisti amžinybę šalia tokio gražuolėlio. Filmas buvo dukart nominuotas „Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ ir B.Pitui tapo tramplinu į didįjį ir rimtąjį kiną.

Vyriškumo įsikūnijimas

1999 m. B.Pitas sulaukė neįtikėtinos sėkmės. Ekranuose pasirodė „Kovos klubas“. Čako Palaniko (Chuck Palahniuk) knygos ekranizacija buvo tokia sėkminga, kad net pats autorius pripažino, jog filmas yra įdomesnis už knygą. B.Pitui teko žavaus chuligano Tailerio Derdeno vaidmuo. B.Pito gerbėjos iki šiol prisimena sumuštą, bet neįtikėtinai patrauklų Bredo herojų.

Nepakartojamasis čigonas

Po metų aktorius tiesiog įsiprašė į Gajaus Ričio (Guy Ritchie) filmą „Vagišiai“. G.Ričis su džiaugsmu priėmė B.Pitą ir savo Kventino Tarantino (Quentin Tarantino) stiliaus juodąją komediją papuošė charizmatiškojo čigono Mikio O’Nilo, niekada nesiskiriančio su savo odine skrybėle, paveikslu.

B.Pitas - seifų vagis

Rafinuočiausią ir gudriausią piktadarį B.Pitui pavyko suvaidinti trilogijoje apie Oušeno draugus. Jo personažas, širdžių ėdikas ir puošeiva, viena ranka išlaužia seifą, o kita atsišaudo nuo policijos. Jo išradingumui nėra ribų, jis išsisuka iš sudėtingiausių situacijų. Galbūt vaidmuo B.Pitui taip pavyko todėl, kad visas tris dalis jis filmavosi šalia geriausio draugo Džordžo Klunio (George Clooney). Filmuodamiesi jie visaip linksminosi ir vienas iš kito šaipėsi.

Herojiškas vaidmuo

Neaplenkė B.Pito ir Holivudo aistra didelio biudžeto istoriniams filmams. Tituluotas aktorius pasirinko vieno iš garsiausių mitų herojų Achilo vaidmenį ir 2004 m. nusifilmavo kino filme „Troja“. Sunku pasakyti, ką geriau įsiminė žiūrovai - specialiųjų efektų kupinas batalijų scenas ar blizgantį nuo prakaito pusiau apnuogintą B.Pito kūną.

Nepatrauklus treneris

2008 m. B.Pitas grįžo prie ištakų ir vėl sušiaušė pižonišką kuodą. Broliai Koenai (Coen) nufilmavo jį savo komedijoje „Perskaityk ir sudegink“. Šis vaidmuo tapo vos ne sėkmingiausiu jo komišku vaidmeniu. Besmegenis kūno rengybos treneris žiūrovams sukėlė daugybę teigiamų ir kartu neigiamų emocijų. Vaidmuo aktoriui pavyko taip, kad net jo gyvenimo draugė Andželina Džoli (Angelina Jolie), jį pamačiusi, pareiškė, kad šiame filme Bredas jai pirmą kartą pasirodė „visiškai nepatrauklus“.

Senas B.Pitas

Tais pačiais metais ekranuose pasirodė „Keista Bendžamino Batono istorija“. Šioje mistinėje dramoje aktorius įrodė, kad jo talentui paklūsta absoliučiai bet kokio amžiaus vaidmenys.

Kariškis B.Pitas

Anksčiau ar vėliau B.Pitas turėjo nusifilmuoti pas K.Tarantiną. 2009 m. kultinio režisieriaus filmu „Negarbingi šunsnukiai“, kur pagrindinį vaidmenį atliko B.Pitas, buvo pradėtas Kanų kino festivalis. Kad ir kaip keista, visi laurai atiteko ne Bredui, o antrojo plano vaidmens atlikėjui Kristofui Valcui (Christoph Waltz). K.Valco atliktą SS štandartenfiurerio Hanso Landos vaidmenį aukštai įvertino garsiausi pasaulio kino kritikai, jis buvo pripažintas filmo „perlu“ ir K.Tarantino „slaptuoju ginklu“. Tačiau B.Pitas nenuvylė gerbėjų. Leitenantas Aldas Reinas, pravarde Apačas, įsiminė daugeliui.

Pavyzdinis vyras, tėvas ir didvyris

Naujajame filme „Pasaulinis karas Z“ B.Pitas virto pasaulio didvyriu ir puolė gelbėti žmonijos nuo zombių. Režisieriaus Marko Forsterio (Marc Forster) filme B.Pitas atsiduria pasaulyje, kovojančiame su baisia epidemija, kuri gali sunaikinti visą gyvybę Žemėje. Įdomu, kad dėl teisių kurti šį filmą rungėsi dvi prodiusavimo bendrovės - B.Pito ir Leonardo Dikaprijaus (Leonardo DiCaprio).

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "TV publika"

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder