Venecijos festivalio "Auksinis liūtas" atiteko švedui Rojui Andersonui
Venecijos festivalio "Auksinis liūtas" atiteko švedui Rojui Andersonui

Švedų režisierius Rojus Andersonas (Roy Andersson) už savo filmą "Balandis tupėjo ant šakos mąstydamas apie gyvenimą" (angl. "A pigeon sat on a branch reflecting on existence") laimėjo Venecijos kino festivalio pagrindinį apdovanojimą - "Auksinį liūtą", praneša AP.

R. Andersono absurdo drama susilaukė nevienareikšmiškų kritikų vertinimų. Pats 71-erių metų R. Andersonas yra sakęs, kad jo tikslas rasti poetiškumą banalybėje. Atsiimdamas apdovanojimą režisierius teigė, kad jo kūrybai didelę įtaką padarė itališkas kinas, ypač Vitorijo de Sikos (Vittorio de Sica) neorealistinis šedevras "Dviračių vagys" (ital. "Ladri di biciclette").

"Jūsų kino istorija fantastiška", - sakė R. Andersonas, - "Ir aš žinau, kad italai turi gerą skonį".

"Sidabrinis liūtas" už geriausią režisieriaus darbą buvo įteiktas rusui Andrejui Končialovskiui už filmą "Baltosios paštininko naktys" (angl. "The postman's white nights).

Geriausiu aktoriumi, už vaidmenį filme "Alkanos širdys", išrinktas Adamas Draiveris (Adam Driver) - kylanti Holivudo žvaigždė, kuris pasirodys ir kitoje "Žvaigždžių karų" dalyje.

Geriausia aktore pripažinta taip pat filme "Alkanos širdys" vaidinusi italė Alba Rorvacher (Alba Rohrwacher).

Didysis žiuri prizas atiteko Džošua Openheimeriui (Joshua Oppenheimer) už dokumentinį filmą "Tylos žvilgsnis" ("The look of silence"), kuris pasakoja apie žudynes Indonezijoje.

Sidebar placeholder