Kultūros ministrė: į nacionalines įstaigas mes turime žiūrėti kaip pagalbininką formuojant kultūros politiką

Kultūros ministrė: į nacionalines įstaigas mes turime žiūrėti kaip pagalbininką formuojant kultūros politiką

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir Seimo kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, susitikę su Nacionalinių kultūros įstaigų asociacijos nariais, aptarė asignavimų valdytojo statuso, nacionalinės įstaigos vardo ir kultūros finansavimo klausimus.

„Prieš priimdami sprendimus organizuosime diskusijas, nedarysime skubotų išvadų, situacijos neaptarę su Nacionalinių kultūros įstaigų vadovais. Žinodami gerąją užsienio šalių patirtį suprantame, kad nacionalinių įstaigų skaičius ir valstybės joms deleguotos funkcijos turi būti aiškūs, o jų sistema turi padėti efektyviai formuoti ir įgyvendinti kultūros politiką“, - kalbėjo ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Pasak ministerijos atstovų, Vyriausybei nutarus sumažinti nacionalinių įstaigų asignavimų valdytojų statusą turinčių įstaigų, jų finansavimą nukreipiant į centralizuotą valdymo departamentą, Kultūros ministerija peržiūrėjo tokį statusą turinčių kultūros įstaigų veiklą.

„Nacionalinės kultūros įstaigos, visų pirma, yra ne biudžeto asignavimų valdytojai, o svarbūs kultūros lauko žaidėjai, įgyvendinantys kultūros politiką. Jos turėtų ženkliau prisidėti ir ją formuojant. Diskutuodami privalome surasti mūsų valstybei tinkamą nacionalinių įstaigų sistemą“, - teigė kultūros ministrė.

Susitikime sutarta kartu svarstyti nacionalinėms kultūros įstaigoms deleguojamų funkcijų ir keliamų tikslų, biudžeto asignavimo valdytojų statuso klausimus, aptarti planuojamus pokyčius kultūros srityje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder