Ievos Simonaitytės premija: vienam - garbė, kitam - žaidimas

Ievos Simonaitytės premija: vienam - garbė, kitam - žaidimas

Penktadienio vakarą poetams Alfonsui Jonui Navickui ir Jonui Kantautui įteikta 30-oji Ievos Simonaitytės literatūrinė premija už raiškų poetinį žodį bei viso gyvenimo nuopelnus. Tačiau abu laureatai apdovanojimą vertina skirtingai.

A. J. Navickas, kuris praėjusiais metais išleido poezijos knygą "Pagautas buvau kelionėj" ir vertimų knygelę "Poezija", atviravo, jog kiekvienas įvertinimas jam yra garbė ir malonus nuveiktų darbų atminimas.

"Tai leidžia pasijusti neužmirštam. Žinoma, suteikia laimės ir skatina toliau tęsti kūrybinius darbus", - jausmais dalinosi poetas.

Per savo gyvenimą jis išleido 11 knygų, taip pat dalyvavo miesto visuomeninėje ir kultūrinėje veikloje. Paklaustas, ar tikėjosi, jog būtent jis taps vienu iš laureatų, šis atsakė, jog kiekvienas autorius tikisi būti apdovanotas arba dar kaip nors kitaip pagerbtas.

Paprašytas papasakoti apie kūrybinį procesą, A. J. Navickas teigė, jog eilėraščiai kūrėjo galvoje gimsta netikėtai. Dažniausiai juos padiktuoja įvairūs gyvenimo potyriai.

"Būna, jog per dieną parašai net keletą eilėraščių, būna ir tuščių dienų, kai ranka nekyla nė eilutės parašyti. Tuomet tenka laukti įkvėpimo, be kurio kurti, žinia, tiesiog neįmanoma", - klostė A. J. Navickas.

Šiandien kūryba jam - vienas iš gyvenimo džiaugsmų. Taip pat vieni didžiausių jo pomėgių tai - knygų skaitymas ir filosofiniai pamąstymai.

Vis dėlto I. Simonaitytės literatūrinės premija kitam laureatui, poetui Jonui Kantauskui, didelio džiaugsmo nesuteikė. Paklaustas, kaip jaučiasi gavęs šį solidų apdovanojimą, poetas numojo ranka: "Tai - tik žaidimai. Kažkada anksčiau tai būtų turėję visai kitą prasmę. O šiandien man tai nieko nereiškia. Tiesiog malonu, kad premijos mecenatas Rimantas Cibauskas tęsia savo garbingą misiją ir kad manęs nelaiko visai neesančiu žmogumi."

Paklaustas, kas jam yra kūryba, poetas prisiminė anksčiau įgijęs daug priešų, kai paatviravo šiuo klausimu. Tad šios temos jis daugiau nenorintis liesti. O eilėraščiai esą gimsta tuomet, kai užplūsta kūrybinė nuotaika. Pernai išleistoje jo eilėraščių knygoje "Jūrą ir dangų", kuri ir atnešė jam sėkmę, daugiausia vyrauja poeto asmeniški potyriai ir jausmai.

Komisijos dėmesio lauke buvo ir du Jolitos Herlyn romanai "Mano vyrai ir jų žmonos" bei "Svaigulys", Mindaugo Milinio istorinis romanas "Partizanas" ir Anastazijos Kanoverskytės-Sučylienės rinktinė "Pilnas ilgesio gyvenimas".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder