Klaipėdoje riedantys akmenys populiarina Telšius

Klaipėdoje riedantys akmenys populiarina Telšius

Klaipėdos Skulptūrų parko takeliais penktadienio pavakarę ridinėjosi akmenys - Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakultetas netradiciniais akcentais kvietė klaipėdiečius atkreipti dėmesį į savo dėstomas specialybes ir kvietė į Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje vykusį parodos atidarymą.

Centrinėje parko aikštelėje vykusiame renginyje vaidybos studijos "Trepsė" auklėtiniai demonstravo fakulteto trikotažo ir kostiumo dizaino studijos studenčių drabužių kolekciją "Miežiai", pristatytas metalo plastikos katedros absolvento Gedimino Plesevičiaus diplominis darbas "Populizatorius".

Skulptūros studentų sukurtų riedančių akmenų procesija per Martyno Mažvydo alėją pajudėjo į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų. Jo rūsyje atidaryta netipinė šiai erdvei jaunatviška ir konceptuali studentų sukurtų instaliacijų paroda "Po...", pristatytas projektas "Laikraštis".

Anot Skulptūrų parko vedėjos Sondros Simanaitienės, VDA Telšių dailės fakulteto ryšiai su parko erdve yra tvirtesni nei gali pasirodyti iš šono.

"Kuriant parką dalyvavo nemažai tuomet dar Telšių dalės technikumo vardą turėjusios mokymo įstaigos auklėtinių", - akcentavo pokalbininkė. Vienas iš jų - renginyje dalyvavęs skulptorius Jonas Virbauskas.

S. Simanaitienės nuomone, tendencija kuo labiau centralizuoti aukštąsias mokyklas, nepaliekant švietimo ir mokslo židinių regionuose, nėra sveikintina.

"Šiuo renginiu norime atkreipti visuomenės bei potencialių studentų dėmesį į Telšių fakultetą", - sakė pokalbininkė. Jai antrino ir fakulteto dėstytojas Mindaugas Šimkevičius, kurio vadovaujami studentai parengė objektus parodai.

Šiuo metu VDA Telšių dailės fakultete galima studijuoti baldų dizainą ir restauravimą, gaminio dizainą, juvelyriką ir kalvystę, trikotažo ir drabužių dizainą, taikomąją skulptūrą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder