Liv Ulman Vilniuje prisiminė ir "meškiukų desanto" konfliktą

Liv Ulman Vilniuje prisiminė ir "meškiukų desanto" konfliktą

Lietuvos sostinėje viešinti norvegų aktorė, režisierė, rašytoja Liv Ulman (Liv Ullmann) pirmadienį susitiko su Vilniuje veikiančio Europos humanitarinio universiteto atstovais ir anglų kalba skaitytame pranešime akcentavo žmogaus teises ir žodžio laisvę Baltarusijoje.

Europos kino forumo "Scanorama" kvietimu Vilniuje viešinti L. Ulman savo vizitą simboliškai pradėjo kaip žiūrovė režisierės Linos Lužytės dokumentinio filmo "Igruški" apie nelengvą vieno Baltarusijos miesto žmonių gyvenimą premjeroje. Skurstantys miesto gyventojai namuose siuva minkštus pliušinius žaislus, bet neturi teisės jų pardavinėti pro šalį vykstančių traukinių keleiviams ir yra uoliai vaikomi milicijos pareigūnų.

Savo pranešime viešnia priminė ir vadinamąjį "meškiukų desantą", šių metų vasarą sukėlusį konfliktą tarp Baltarusijos ir Švedijos, kai švedų pilotai virš Minsko ir Iveneco išmetė šimtus pliušinių meškiukų su raginimais gerbti žodžio laisvę. Po šio incidento Minske buvo uždaryta Švedijos ambasada.

Savo emocingoje kalboje aktorė pripažino, kad pavienis žmogus individualiomis pastangomis negali pakeisti politinės ar ekonominės sistemos, bet išreiškė tikėjimą, kad žmogus gali keisti save ir kitus susitikdamas su žmonėmis, reikalingais pagalbos, jautriai kalbėdamasis su jais, jausdamas jų širdies plakimą ir taip sukeldamas vadinamąjį "drugelio efektą", virstantį dideliais pokyčiais.

UNICEF geros valios ambasadorė L. Ulman taip pat dalijosi prisiminimais apie matytą skurdą ir skriaudas Brazilijoje, Kolumbijoje, pabėgėlių situaciją įvairiose pasaulio šalyse. Pasak 73 metų L. Ulman, ji galėtų papasakoti šimtus istorijų, jaudinančių, liečiančių žmogiškumo esmę, tačiau nuoširdžiai prisipažino, kad pati nesiryžtų vykti dalytis skurdu ir nepritekliais į karo ir nepriteklių kankinamas šalis, nors ir labai gerbianti pasiaukojusius žmones - gydytojus, reporterius, socialinius darbuotojus, dalyvaujančius tokių organizacijų, kaip "Gydytojai be sienų", "Reporteriai be sienų" ir kt. veikloje.

Garsaus švedų režisieriaus Ingmaro Bergmano mūza vadinama aktorė, režisierė, rašytoja L. Ulman, praėjusio amžiaus 9-ajame dešimtmetyje tapusi UNICEF geros valios ambasadore, daug keliauja, skaito paskaitas, siekdama pritraukti daugiau lėšų ir paskatinti žmones labiau domėtis motinų ir vaikų padėtimi besivystančiose šalyse.

10-ajame Europos kino forume "Scanorama" surengtos specialios filmų programos, skirtos I. Bergmano ir L. Ulman kūrybai, pati L. Ulman pristatė festivalį užbaigusį vaidybinį filmą "Neištikimi" pagal I. Bergmano scenarijų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder