Naująjį LNOBT sezoną - premjeros ir specialieji projektai

Naująjį LNOBT sezoną - premjeros ir specialieji projektai

Ateinantį sezoną Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kvies žiūrovus į dviejų operų ir dviejų baletų premjeras, o kitą pavasarį žada nustebinti Richardo Vagnerio (Richard Wagner) savaite.

Rugsėjo viduryje pirmąją premjerą pamatys baleto gerbėjai - LNOBT baleto trupės vadovas Kšištofas Pastoras (Krzysztof Pastor) statys spektaklį "Tristanas ir Izolda" pagal R. Vagnerio muziką. Spektaklyje šoks net 11 solistų ir visa Lietuvos baleto trupė, o baletas vadinamas įžanga į R. Vagnerio metus, minimus 2013-aisiais.

Naujuosius metus LNOBT pasitiks Johano Štrauso "Šikšnosparnio" premjera. Vieną populiariausių pasaulyje operečių lietuvių kalba statys režisierius Gediminas Šeduikis, scenografiją ir šviesas kurs rumunų dailininkas Andu Dumitresku (Dumitrescu). Diriguos Martynas Staškus ir Julius Geniušas.

Pavasarį pasitiks dar viena premjera - R. Vagnerio operą "Lohengrinas" vokiečių kalba statys garsus latvių režisierius Andrejus Žagaras su latvių ir britų menininkų komanda. Tai bus bendras LNOBT ir Slovakijos nacionalinio teatro Bratislavoje pastatymas. Po premjeros kovo mėnesį Vilniuje spektaklis gegužės mėnesį keliaus į Bratislavą.

Viena iš labiausiai intriguojančių premjerų turėtų tapti Giedriaus Kuprevičiaus baletas "Čiurlionis", kurį statys jaunas lenkų choreografas Robertas Bondara su Lenkijos menininkų kūrybine grupe. Šio spektaklio premjera Vilniuje bus rodoma kitų metų gegužės pabaigoje.

Pasak LNOBT generalinio direktoriaus Gintauto Kėvišo, po ilgesnės pertraukos į Vilniaus sceną sugrįžta opera "Borisas Godunovas", kurios spektaklis buvo "išnuomotas" Varšuvos teatrui. Taip pat sugrįžta opera "Madam Baterflai", rodyta JAV ir Londono scenose.

Šį rugsėjį teatro choro ir solistų laukia gastrolės Kinijoje, kur lietuviai dainuos spektaklyje "Madam Baterflai". Lietuvos baletas kitą sezoną gastroliuos Bonoje (Vokietija) ir Ispanijoje.

Teatras rengs ir specialiuosius projektus. 93-iąjį sezoną rugsėjo 14 dieną pradės iškilmingas koncertas, kuriame dainuos Maltoje gyvenantis tenoras Džozefas Kalėja (Joseph Calleja).

Garsiųjų simfoninių orkestrų plejadą pratęs jau šio rugpjūčio pabaigoje Vilniuje koncertuosiantis garsusis "Gewandhaus" orkestras iš Vokietijos (Leipcigas), diriguojamas Rikardo Šaji (Riccardo Chailly).

Kitų metų Sausio 13-ąją teatre skambės Antonino Dvoržako "Rekviem", kurį atliks teatro orkestras, choras, solistai ir Kauno valstybinis choras.

Ypatingu projektu vadinama po metų teatre vyksianti R. Vagnerio savaitė. Jos programoje - baletas "Tristanas ir Izolda", operos "Valkirija", "Skrajojantis olandas" ir "Lohengrinas". Kitų metų gegužę visas pasaulis minės vieno didžiausių kompozitorių R. Vagnerio gimimo 200-ąsias metines.

2013-ieji bus pažymėti ir Džiuzepės Verdžio (Giuseppe Verdi) ženklu - spalio mėnesį sukaks 200 metų nuo šio didžio kompozitoriaus,d augybės operų autoriaus gimimo.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder