Paslaptingas garso spindesys

Paslaptingas garso spindesys

Koncerte "Tas paslaptingas garso spindesys" vasario 25 d., penktadienį, 18 val. Klaipėdos koncertų salėje klausysimės kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru griešiančio smuikininko Martyno Švėgždos von Bekkerio.

"Gyvenime svarbiausia būti savimi ir elgtis natūraliai. Tada kelias į laimę - artimesnis", - sako atlikėjas, šuo metu dažnai keliaujantis maršrutu Vilnius-Klaipėda. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje dėstantis smuiko specialybę jis šiemet mokytojauja ir Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje.

"Klaipėda - visiškai kitoks miestas nei Vilnius ar Kaunas. Čia ir kitoks klimatas, ir kitokia architektūra, spinduliuojanti vokiškos ir kitokių kultūrų paslaptis. Klaipėda turi uostą, o visi uostamiesčiai yra kupini laisvės, drąsos ir demokratijos. Uostamiesčių ne vieną pažįstu: gyvenau Hamburge, pažįstu Amsterdamą, Helsinkį, Stokholmą... Tad galiu drąsiai teigti, jog Klaipėda - tikras uostamiestis. Čia labai "faina". "Draivas"!" - prieš penkeris metus viename interviu kalbėjo smuikininkas.

Šešiolika metų M. Švėgžda von Bekkeris gyveno užsienyje: iš pradžių Hamburge, kur studijavo aukštojoje muzikos mokykloje, vėliau - Paryžiuje. Praėjusiais mokslo metais jis stažavosi Bostono universitete. Čia dalyvavo garsių profesorių paskaitose bei meistriškumo kursuose, surengė VII "Alternatyvos" festivalį "The Celebration of Lithuanian Culture". Lietuvos garbės kultūros atašė vardą pelnęs smuikininkas teigia, jog kultūroje ieško esmės, teisybės ir gilumos.

Su Klaipėdos kameriniu orkestru Koncertų salės scenoje smuikininkas pasirodys jau antrą kartą. Savo programą jie pradės Felixo Mendelssohno Bartholdy koncertu smuikui ir styginiams d-moll, kurį kompozitorius parašė būdamas vos trylikos metų.

M. Švėgžda von Bekkeris prisimena, kad šį kūrinį grojo 2000 metais Suomijoje su Mikkeli kameriniu orkestru ir taip pat be dirigento. "Klausiausi, ką daro Gidonas Kremeris ir stengiausi stiebtis. Prieš keletą metų, kai pradėjau kurti savo miniatiūras, atsirado pirmieji mano paties štrichų, frazuotės pažymėjimai. Nusprendžiau padaryti šio kūrinio redakciją, pridėdamas ir savų harmonijų nedidelėse jo kadencijose", - pasakoja kūrybiškumo nestokojantis smuikininkas, rodydamas pieštuku primargintas kūrinio natas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder