Tenoras R. Karpis ir pianistas D. Mažintas Vilniaus Rotušėje pristatė kompaktinę plokštelę

Tenoras R. Karpis ir pianistas D. Mažintas Vilniaus Rotušėje pristatė kompaktinę plokštelę

Sausio 28 d. 19 val. Vilniaus miesto Rotušė buvo perpildyta klausytojais. Operos solistas Rafailas Karpis ir pianistas Darius Mažintas pagaliau pristatė ilgai brandintą kompaktinę plokštelę „Laiškai iš praeities“.

Balsui ir fortepijonui aranžuotose žydų dainose atsispindi tuo metu gyvenusių žmonių jausmai, socialinės problemos. Dainos tarsi byloja apie tai, kad norint sukurti ir išlaikyti stiprią kultūrą nebūtinai reikia turėti savo žemę. Daugelio dainų tekstų autoriai yra glaudžiai susiję su Vilniaus ir tuometinės Lietuvos istorija, jie buvo aktyvūs kultūros veikėjai, tad renginio metu klausytojai turėjo unikalią galimybę išgirsti retai atliekamus nepaprasto grožio ir turinio kūrinius. „Kai kurie kūriniai yra jausmingos dainos apie gyvenimo kasdienybę, kai kurios melodijos - su maldų tekstais. Yra du Maurice'o Ravelio kūriniai fortepijonui ir balsui. Vienas jų - „Kaddish“. Tai - malda už mirusiuosius. Šį kūrinį atlieka daug pasaulinio garso muzikantų“, - pasakojo R. Karpis.

Pasak pianisto Dariaus Mažinto, kompaktinėje plokštelėje įrašytos dainos skirtos visiems žmonėms, kadangi jos yra apie bendruosius dalykus, kurie suprantami kiekvienam žmogui. Jos labai kontrastingos, kupinos tiek lyrikos, tiek sveiko humoro jausmo bei dramatizmo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder