Ansamblis „Lietuva” 77-ąjį sezoną pasitinka "Legendos apie Pilėnus" premjera

Ansamblis „Lietuva” 77-ąjį sezoną pasitinka "Legendos apie Pilėnus" premjera

77-ąjį kūrybinės veiklos sezoną ansamblis „Lietuva” pasitinka išskirtine premjera – muzikine drama „Legenda apie Pilėnus”. Naujame amplua prikelta nacionalinė V. Klovos opera „Pilėnai” ansamblio lūpomis subtiliai prabils ne tik liaudiška, bet ir šiuolaikiška kalba.

Operinio kūrinio aranžuotė bei profesionalus pritaikymas liaudies instrumentų orkestrui suteikia šiam kūriniui dar daugiau archajiškumo, patriotiškumo, tačiau tuo pat metu leidžia jam suskambėti ir naujomis spalvomis. Tiek operos libretas, tiek muzikinė dalis yra gerokai redaguota bei adaptuota šių dienų aktualijoms. Skirtingai nei operos žanre, šiame pastatyme veiksmas intensyvus, gausu prozos, šokio, pantomimos, naujų muzikinės išraiškos priemonių, vyrauja scenografijos minimalizmas, tad žanro prasme jis yra kamerinis ir kur kas artimesnis miuziklui.

Pagrindinius vaidmenis atlieka ilgamečiai ansamblio draugai, žymūs operos solistai – Liudas Mikalauskas, Ramūnas Urbietis, Arūnas Malikėnas ir kiti. Muzikinę kalbą bei kovos dvasią sustiprina variniai Lietuvos kariuomenės orkestro pučiamųjų orkestro grupės sąskambiai    (vad. kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas).

Kaip ir originalus operos siužetas, ši muzikine drama pasakoja apie išdavystę, kurią patiria Pilėnų kunigaikštis Margiris. Savo įdukros Mirtos išduotas, Margiris su savo kariais narsiai kaunasi prieš kryžiuočius, tačiau priešo pajėgos pasirodo esą stipresnės. Nematydami vilties atsilaikyti ir suvokdami savo pralaimėjimą, Pilėnų gynėjai galiausiai patys pasirenka mirtį.

Brėkštantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ansamblis „Lietuva” neatsitiktinai pasitinka būtent šiuo nacionaliniu kūriniu. Pagrindinė kūrinio idėja - verčiau žūti, nei atsižadėti tėvynės ir laisvanoriškai atsiduoti į priešo rankas, - ypatingai aštri nūdienos kontekste. Pilėnų istorija verčia peržvelgti savo vertybes ir susivokti, kokių motyvų vedini mes darome esminius savo pasirinkimus ir išsižadame tarnystės Lietuvai.

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ su šiuo projektu siekia šalies regionuose skleisti profesionalųjį meną bei palaikyti patriotiškumo dvasią Lietuvos žmonių, o ypač jaunosios kartos širdyse.

Libreto autorius – Jonas Mackonis

Režisierius - Nerijus Petrokas

Muzikos aranžuočių autorius - Giedrius Svilainis 

Choreografas - Aleksandras Jankauskas

Scenografas - Sergėjus Bocullo

Kostiumų dailininkė - Daiva Petrulytė

Dirigentai – Egidijus Kaveckas ir Egidijus Ališauskas

Solistai:

Margiris - Arūnas Malikėnas, Liudas Mikalauskas

Ūdrys - Rokas Šveisteris, Ramūnas Urbietis

Eglė - Dovilė Kazonaitė, Ilona Pliavgo

Mirta - Ieva Filipkauskaitė, Julija Stankevičiūtė

Rūtenis - Edgaras Davidovičius, Saulius Vasiliauskis

Ulrichas – Egidijus Dauskurdis, Tadas Girininkas

LEGENDA APIE PILĖNUS

Muzikinė drama pagal Vytauto Klovos operą „Pilėnai“

Lapkričio 30 d. (ketvirtadienį) 19 val. Klaipėdos žvejų rūmuose

Trukmė: 1 val. 30 min. (vienos dalies)

Bilietus platina www.bilietai.lt

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder