2011 metais Kaune koncertavęs garsusis britų duetas „Hurts“ šiemet savo gerbėjus svaigins Palangos paplūdimyje. Grupės nariai, vokalistas Theo Hutchcraftas ir klavišininkas Adamas Andersonas – paprasti vaikinai, tačiau grupės istorija tikrai nepaprasta. Bedarbiai, vos sudūrę galą su galu, tapo pasaulinio garso muzikantais. T. Hutchcraftas ir A. Andersonas dabar mėgaujasi šlove ir į praeitį nesidairo. Apie bedarbystę, kūrybą, alkoholį ir šlovę VE.lt pasikalbėjo su Adamu Andersonu.
Kaip leidžiate šią vasarą? Daugybė koncertų, festivalių, nenutrūkstančios gastrolės?
Taip, visą laiką koncertuojame. Ši vasara mums yra puiki, tiek daug įspūdžių, emocijų, jau turime daug idėjų naujam albumui.
Pradėkime nuo pradžių: kaip jūs susipažinote? Žinau, jog tai įvyko iš tiesų neįprastomis aplinkybėmis.
Taip, mudu su Theo susipažinome, kai mūsų draugai susimušė bare. Iš pradžių ir mes bandėme muštis, tačiau buvome pernelyg girti ir nusprendėme tiesiog pasikalbėti apie muziką, kiną... Susitikę kitą dieną įkūrėme grupę.
Manau, tai buvo atsidūrimas reikiamu metu reikiamoje vietoje. Aš ieškojau dainininko, Theo – muzikanto. Nusprendėme kurti kartu. Ir neapsirikome. Nesigailime.
Ką veikei prieš įkurdamas grupę?
Kūriau garso takelius, tačiau tai dariau neilgai.
Kodėl nusprendėte keisti grupės pavadinimus? Iš pradžių buvote „Bureau“, „Daggers“ ir galų gale – „Hurts“? Ar kartu keitėsi ir muzika, kurią kūrėte?
Taip, mes ir mūsų muzika augome, brendome ir keitėmės ir mes patys, jautėme, kad atėjo laikas keistis. Ilgai ieškojome savo stiliaus, buvo laikas, kai norėjome viską mesti, tačiau nepasidavėme ir tapome „Hurts“.
Kokias idėjas savo išskirtiniu stiliumi atstovaujate dabar? Ką norite pasakyti savo klausytojams?
Mes kuriame emocionalią muziką ir labai daug dėmesio skiriame dainų tekstams. Mums labai svarbu, kad kurdami anglų kalba, kuria kalba nemažai žmonių visame pasaulyje, būtume suprasti ir išgirsti teisingai.
Žodžiai turi būti gilūs ir prasmingi, tačiau kartu ir paprasti. Manau, mūsų dainų universalumas ir yra viena tokio populiarumo priežasčių. Kiekvienas gali savaip suvokti ir interpretuoti „Hurts“ muziką.
Kas tave įkvepia?
Šiuo metu mane įkvepia Londono Olimpinės žaidynės! Taip pat didžiulę įtaką mums daro tokie atlikėjai kaip „Depeche Mode“ ar Prince.
Apie ką galvoji, kai kuri?
Kūryba man yra didelis ir sunkus procesas. Idėja ir talentas – tai tik viena pusė, kita – sunkus darbas. Daug laiko praleidi užsidaręs studijoje, prie pianino, kol galų gale net pats nesupranti, kaip gimė toks kūrinys. Net nežinau, apie ką tada galvoju.
Kam skiriate savo dainas?
Niekam konkrečiai. Visiems žmonėms, kurie mūsų klausosi.
Su kuo norėtumėte dirbi kartu ateityje?
Šiuo metu kuriame naują albumą ir mąstome apie žmones, su kuriais galėtume dirbti. Žinoma, juos rasti nėra lengva, nes tai laiko ir finansinių galimybių klausimas, tačiau mums būtų įdomu padirbėti, pavyzdžiui, su Marilyn Manson.
Kokia tavo mėgstamiausia daina?
„Evelyn“. Dievinu ją groti. Labai didžiuojuosi šia daina.
Kokia, tavo manymu, yra „Hurts“ sėkmės paslaptis? Juk tapote tokie populiarūs per labai trumpą laiką.
Atsidūrėme tinkamoje vietoje tinkamu metu. Esame paprasti, iš pradžių nedaug kalbėjome apie save, neapkrovėme žmonių informacija, išlikome paslaptingi. Manau, todėl buvome įdomūs.
Ar turi laisvo laiko? Ką mėgsti veikti be muzikos?
Iš tiesų tai laisvo laiko visai neturiu. Bet jei tokio atsiranda, stebiu Olimpines žaidynes. Dievinu futbolą, esu raudonųjų velnių „Manchester United“ sirgalius.
Dalykai, kurių nekenti?
Tualetai festivaliuose ir grupės, kurios nevertina to, ką turi, nevertina jiems suteiktos galimybės groti didžiuliai miniai. Negaliu pakęsti jų skundų.
Dalykai, kuriuos myli?
Muzika. Galimybė daryti žmones laimingus. Draugai.
Ką manai apie Lietuvą? Ar ką nors čia aplankėte?
Spalio mėnesį koncertavome Kaune, tačiau nieko nespėjome pamatyti, nes teko greitai išvykti po koncerto. Buvome nustebinti, kiek daug gerbėjų turime Lietuvoje. Koncertuoti čia buvo nuostabu, laukiame, kada galėsime grįžti. Šiemet turėsime daugiau laiko, todėl ruošiamės pakeliauti su gidu ir, žinoma, pasilinksminti.
Ar nerviniesi prieš koncertus? Ką darai, kad nusiramintum?
Beprotiškai nervinuosi. Noriu, kad viskas pavyktų gerai. Nusiraminti padeda alkoholis.
Prieš 4 metus buvote bedarbiais. Kokio darbo ieškojote tuomet? Kuo norėtumėte būti jei negrotumėte?
Tai mums buvo labai sunkus laikotarpis. Tuo metu neturėjau supratimo, ką veikti su savo gyvenimu. Bet esu laimingas, tos akimirkos daug ko išmokė, padėjo susiprasti, pradėjome kurti..
Žinau, kad Theo norėtų būti mokslininku! Aš būčiau atletas.
Kuris koncertas tau buvo įsimintiniausias?
Labiausiai mėgstame koncertuoti rytų Europoje. Lietuva, Estija, Suomija yra nuostabios šalys, o koncertai jose – nepamirštami.
Rašyti komentarą