Andrius Zakarauskas savo kūryboje susitelkia ties santykiu tarp tapytojo ir tapybos. Jo paveiksluose, daugiausia portretuose ir daugiafigūrėse kompozicijose, jungiasi natūros (gamtos ir miesto peizažo) fragmentai, fiktyvūs reginiai ir abstrakčios detalės. Daugelio drobių pagrindinis veikėjas yra tapytojas. Jo buvimas jaučiamas net tada, kai jis tiesiogiai nepavaizduotas. Siužetą dažniausiai lemia tapytojo santykis su drobės paviršiumi, jo nuolatinės pastangos peržengti jo plokštumą, prasiskverbti pro ją, perverti ją. Tapytojas čia ne tik nutapo paveikslą, bet ir veikia kaip demiurgas: organizuoja tapybinę erdvę, suteikia formą ir reikšmę daiktams – kuria savo potėpių pasaulį.
Andrius Zakarauskas. Reading brushstroke, 2018 m., aliejus, drobė,160x140.
Šioje parodoje menininkas pristatys 2014 – 2019 metų kūrinius, kuriuose jis pabrėžia tapymo proceso dvilypumą, atskleisdamas kūrybos veiksmo jusliškumą, fiziškumą ir sakralumą. Taip pat paliečiami susiję tapybos istorijos, menininko statuso, meno kūrinio kilmės klausimai. Šalia vyro tapytojo paveiksluose dažnai atsiranda moteris, įkūnijanti emocinius, romantiškus siužeto aspektus ir dramatiškas, monumentalias scenas papildanti lyriškumo, intymumo užuominomis.
Andrius Zakarauskas (g. 1982) tapybą studijavo Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2004 m. dalyvauja grupinėse parodose Europoje, JAV, Azijoje; kūryba pristatoma prestižinėse galerijose ir šiuolaikinio meno mugėse. Nuo 2005 m. surengė individualių parodų Lietuvoje ir užsienyje. 2009 m. konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ laimėtojas. 2011 m. A. Zakarauskui skirta Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija. Dailininko darbų yra įsigiję MO muziejus Vilniuje, Lewben Art Foundation, Ole Faarup kolekcija bei privatūs kolekcininkai. Nuo 2019 metų menininko kūrinys įtrauktas į Nacionalinės galerijos pastoviąją ekspoziciją.
Andrius Zaarauskas. Šešios pedos,2014 m., aliejus, drobė,180x190.
Rašyti komentarą