Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet atkeliauja į Klaipėdą

Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet atkeliauja į Klaipėdą

Pernai didžiulio susidomėjimo sulaukusi tremtinių bei politinių kalinių pavardžių skaitymo akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet suvienys ne vien Vilnių, bet gyvosios istorijos išsaugojimo tiltais jungs ir Klaipėdą bei Kauną. Siekdami, kad birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – tremtinių atminimą pagerbti turėtų progą kiekvienas, organizatoriai skelbia ir Visuotinę tylos minutę, raginančią Lietuvą minutei sustoti ir skirti akimirką dėmesio šalies istorijai.

Projektas „Misija Sibiras“ jau antrus metus organizuojantis atminties akciją #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK nori įrodyti, kad tremtys yra ne skaičiai, pateikiami vadovėliuose ar statistikoje, bet  žmonės, turintys savas istorijas ir likimus. Būtent todėl kiekvienas yra kviečiamas garsiai ištarti buvusių tremtinių bei politinių kalinių vardus, išgirsti jų likimus ir išsaugoti mūsų šalies istoriją.

Pernai Vilniuje, šalia Genocido aukų muziejaus, vykę skaitymai sulaukė didžiulio palaikymo: garsiai ištarti vardus, pavardes bei likimus rinkosi patys buvę tremtiniai ar politiniai kaliniai, valstybinių institucijų, įmonių atstovai, žinomi Lietuvos veikėjai, skaityti norėjo net ir pakylą dar sunkiai pasiekiantys vaikai. Per 23 valandas buvo perskaityti 22 000 pavardžių, susijusių su 1941 m. trėmimais. Skaitymai vyko visą naktį, o gyvosios eilės neišbaidė net lietus.

Šiemet akcijos organizatoriai planuoja perskaityti 60 000 pavardžių – po 20 000 Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Negana to, tam, kad šią dieną Lietuva taptų dar vieningesnė, bendruomenės, įstaigos, įmonės ar pavieniai asmenys birželio 14-ąją 12 val. kviečiami prisidėti prie Visuotinės tylos minutės ir trumpam sustoti bei pagerbti atminimą tų, kurie patyrė tremtį ir kalinimus.

„Projekto „Misija Sibiras“ pagrindinis tikslas visuomet buvo kalbėti apie tremtį ir pagerbti tuos, kurie ją patyrė. Vis dėlto, privalome pripažinti tai, kad tradiciniai minėjimai nepasiekia jauno žmogaus, vadinasi kartu ir nesuteikia jam pagrindo prisiminti savo šalies praeities. #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK bei Visuotinė tylos minutė yra du būdai, kaip pasiekti tuos, kuriems žodžiai „birželio 14-oji“ iš pradžių nieko nesako. Tai būdas ne vien pagerbti kitų atminimą, bet ir minutėje tylos suprasti, kokią istoriją turime, nes istorija yra tai, kas esame šiandien“, – kalbėjo projekto „Misija Sibiras“ vadovas Ignas Rusilas.

Prie Visuotinės tylos minutės birželio 14 d. 12 val. prisidėti ir trumpam sustoti, išjungti muziką prekybos centruose, automobiliuose, atsiplėšti nuo darbų kviečiami visi norintys.

Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK Klaipėdoje, kaip ir kituose miestuose, prasidės birželio 14 d. 13 val. ir taip dar labiau suvienys šalį. Skaitymai vyks Klaipėdoje, prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“ (Tiltų g. 2, Klaipėda). Visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai į skaitymus registruotis kviečiami adresu www.misijasibiras.lt. Prie skaitymų prisidėti bus galima ir neužsiregistravus bei atvykus tiesiai į skaitymų vietą.

Prie skaitymų Klaipėdoje prisideda Lietuvos skautija, Lietuvos šaulių sąjunga, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, Kultūros centras „Žvejų rūmai“, Klaipėdos miesto savivaldybė.

Visi kartu galime suvienyti Lietuvą ir įrodyti, kad istorija yra gyva kiekvienoje širdyje kiekvieną dieną!

Sidebar placeholder