Per 250 Lietuvos chorų, liaudies instrumentų ir pučiamųjų instrumentų orkestrų, šokių kolektyvų šventę pradėjo Liepų gatvėje, kur klausėsi kariliono muzikos koncerto. Vėliau, 16 val., tūkstantinė choristų kolona Herkaus Manto gatve patraukė į Vasaros estradą, kurioje vyko šventės kulminacija – bendras visų šventės dalyvių koncertas. Tradiciškai eisenos metu miesto centre buvo apribotas eismas, keitėsi viešojo transporto maršrutai.
Artėjant renginiui organizatoriai skaičiavo, kad iš viso šiųmetinėje Lietuvos vakarų krašto dainų šventėje dalyvavo apie 7 tūkstančiai dalyvių, iš jų daugiau nei 5 tūkstančiai – vaikų, jaunimo, vyrų, moterų ir mišrių suaugusiųjų chorų choristai.
„Lietuvos vakarų krašto dainų šventės tikslas - per lietuvišką dainą ugdyti ir jaunąją kartą, puoselėti chorinio dainavimo bei dainų švenčių tradicijas“, - artėjant šventei „Vakarų ekspresui“ teigė jos meno vadovas ir vienas organizatorių Algirdas Šumskis.
Vis dėlto miestą užliejusių chorų dainų patogiai pasiklausyti galėjo ne visi norintys. Artėjant šventei Vasaros estrada buvo tvarkoma, taupant pinigus buvo išardyti suolai šoniniuose žiūrovų sektoriuose, todėl daliai žiūrovų, stebėjusių pustrečios valandos koncertą, teko ieškoti, į ką atsiremti ar ką pasitiesti ant suoliukų pakylų, kad būtų galima prisėsti.
Kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe, Lietuvos liaudies kultūros centru ir Lietuvos chorų sąjunga Lietuvos vakarų krašto dainų šventę organizuoja ir rengia A. Šumskio vadovaujama Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“, gyvuojanti jau beveik tris dešimtmečius.
Šiųmetinės šventės organizavimui Savivaldybė skyrė 15 tūkst. eurų, kai pernai šiai šventei teatseikėjo 2,5 tūkst. eurų.
Rašyti komentarą