Konkursinių parodų ciklas, pradėtas 2005 metais, turėjo ypatingą uždavinį - išsaugoti vertingiausius tradicinės lietuvių liaudies dailės bruožus šiandienos kultūroje, paskatinti visų dailės šakų kūrėjus dažniau ieškoti įkvėpimo senosiose tradicijose.
Pastaraisiais metais ypač suklestėjo paprotinės liaudies dailės šakos: margučiai, sodai, Užgavėnių kaukės. Na, o tradicinė liaudies skulptūra ir kaip integrali kryždirbystės paminklų dalis pati savaime visada buvo mūsų šalies pasididžiavimas.
Per devynerius konkurso metus geriausių vaizdinės dailės kūrėjų aukso vainikus užsidėjo keturi skulptoriai (vienas jų - Kazimieras Striaupa - net du kartus), dvi tapytojos ir dvi grafikės. Taikomosios dailės šakose daugiausia vainikų - net penkis - laimėjo tekstilininkai: po du už juostas ir suvalkiečių kaišytines prijuostes, vieną - už lovatieses. Po vieną kartą buvo vainikuoti kalvis, keramikas, sodų ir margučių meistrės. Nuo 2007 metų konkurse varžėsi ir kryždirbiai. Iš septynių vainikuotųjų du - Rimantas Zinkevičius ir Adolfas Teresius - yra iškovoję po du aukščiausius konkurso apdovanojimus - ir už kryždirbystės, ir už skulptūros kūrinius.
Šiais metais konkursas vyksta jau dešimtą kartą, ši sukaktis paskatino kartu su konkursine paroda pristatyti ir ankstesnių metų "Aukso vainiko" laimėtojų kūrybą.
Rašyti komentarą