Dykuma yra simbolis, o kartais - tikroviška. Spektaklis kalba apie mūsų šiandieną, dykumą, kurią reikia pereiti, ir tai tampa išbandymu. Nutinka ir smagių dalykų, nes, anot spektaklio kūrėjų, jeigu į sunkius įvykius žiūrėsi be klouno nosies, bus labai liūdna.
"Dykumos" stichijoje bus subtiliai gvildenamos temos: neištikimybė, meilės siekimas, vergystė aukso veršiui arba pinigams ir priklausomybė. Žiūrovas anaiptol nepasijus moralizuojamas, dykumoje į nieką nebus baksnojama pirštu, niekas nebus apkaltintas - atsirinksime, kas mums svarbu, su kuo galėtume tapatintis ir, žinoma, galėsime pasijuokti iš savęs, iš savo kaimyno, atpažinę klounų personažuose galbūt ir tuos bruožus, kuriuos norėtume nuslėpti. Akimirkomis pasijusime laimingesni, kitomis - susimąstysime.
Režisierius neslepia, jog atramos taškas buvo prancūzų rašytojo ir piloto Antuano Sent-Egziuperi (Antoine de Saint-Exupéry) knyga "Mažasis princas" ir kiti jo kūriniai, bet gimė savarankiškas kūrinys. Viena iš idėjų buvo panaudoti tradicinio cirko rekvizitą ne pagal paskirtį.
Poetinės klounados spektaklis-cirkas skirtas jaunimui ir suaugusiems. Tai subtilus, emocingas, tragiškai gražus ir beviltiškai juokingas reginys.
Spektaklio dailininkas - Dovas Vyšniauskas, muziką sukūrė Aušra Vaštakaitė, apšvietimu rūpinasi Mantvydas Poškus. Penki skirtingus personažus vaidinantys klounai - Kamilė Kondrotaitė, Giedrė Šidlauskė, Mantvydas Bandzai, Liudas Vyšniauskas ir Mantvydas Poškus.
"Dykuma" vyks Klaipėdos žvejų rūmuose vasario 13 ir 26 d. 18 val. Spektaklio trukmė - 1 val. Bilieto kaina - 12 Lt, spektaklio dieną - 20 Lt.
Spektaklis primins mums, kad esame ne tik sukurti valgyti, gerti ir miegoti.
Rašyti komentarą