Klaipėdoje – kalėdinė baleto pasaka

Klaipėdoje – kalėdinė baleto pasaka

Naujųjų metų išvakarėse privati baleto trupė „Maskvos miesto baletas“ klaipėdiečius pakvietė į stebuklingą pasaką. „Švyturio arenoje“ pirmadienio vakarą karaliavo Piotro Čaikovskio „Spragtukas“.

Pasižiūrėti baleto, pastatyto pagal puikiai žinomą vokiečių rašytojo ir kompozitoriaus Ernsto Teodoro Amadėjaus Hofmano pasaką „Spragtukas ir Pelių Karalius“ rinkosi įvairi publika: nuo balerinų sijonėliais pasipuošusiomis mergaitėmis vedinų tėvų iki garbaus amžiaus porų.

Kelios dešimtys atletiškų šokėjų, jų profesionalumas, puošnūs kostiumai ir įtaigi muzika žiūrovus įviliojo į pasakojamą meilės istoriją ir kelionę po pasakų šalis. Kai kuriuos šokis itin įtraukė - kol suaugusieji ramiai stebėjo veiksmą, būrelis mergaičių, sutūpusių netoli scenos, atidžiai stebėjo baleto šokėjų judesius, o vėliau pačios mėgino juos atkartoti.

Nors keletas žiūrovų komentavo, jog didelė arena nėra pati tinkamiausia vieta baletui, tai nesutrukdė mėgautis reginiu. Šokėjų pasirodymai susilaukdavo ne tik plojimų, bet ir pagyrimo šūksnių – nors dalis artistų gana jauni, savo vaidmenis atliko nepriekaištingai.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder