Klaipėdoje - koncertas mažosioms širdelėms gelbėti

Klaipėdoje - koncertas mažosioms širdelėms gelbėti

Kovo 12 dieną visi geros valios žmonės kviečiami į labdaros koncertą "Iš širdies į širdį" Klaipėdoje. Šio koncerto metu surinktos lėšos bus skirtos vaikų, sergančių širdies ligomis, medicininei-diagnostinei įrangai atnaujinti.

Pagrindinis šio koncerto tikslas - surinkti lėšų, kad būtų galima nupirkti Santariškių klinikų Širdies chirurgijos centre intensyviai naudojamam echoskopo aparatui naują sektorinį daviklį. Kadangi į Santariškių klinikas tirtis ir gydytis važiuoja visos Lietuvos vaikai, echoskopas dirba be perstojo, tad sugedus nors vienai detalei iškiltų grėsmė širdies ligomis sergančių vaikų sveikatai.

"Sektorinis daviklis yra viena svarbiausių detalių - tarsi echoskopo "širdis", nuo jo kokybės priklauso echoskopo diagnostinės galimybės, o nuo diagnozės - tolesnis gydymas. Ilgalaikis bendravimas su labdaros ir paramos fondu "Mažoji širdelė" padėjo mums suprasti širdies ligomis sergančių vaikų bėdas, poreikius bei suteikė galimybę pamatyti kartais net beviltiškas tėvų pastangas, siekiant padėti savo vaikams. Todėl nusprendėme pagelbėti įsigyti naują daviklį šiam aparatui, kad būtume užtikrinti, jog susirgus bet kurio vaikelio širdelei nebūtų jokių kliūčių gydymui", - pasakojo labdaros koncerto organizatorių Tarptautinio moterų klubo "Ladies Circle Lietuva" Klaipėdos klubo prezidentė Violeta Rožytė-Lubickienė.

Jai antrindama fondo "Mažoji širdelė" valdybos narė Neringa Tomkevičienė priminė, kad tokios pagalbos iš klaipėdiečių paprašė patys Santariškių medikai.

"Ligoninė neturi iš kur skirti lėšų naujam davikliui, todėl medikai prašo žmonių pagalbos. Kadangi mano pačios vaikas turi širdelės problemų, žinau, kokia tai yra jautri sritis. Tėvai, sužinoję, kad jo vaiko širdelė nesveikuoja, ir taip yra įsitempę, o jei dar išgirstų, kad echoskopas sugedęs ir dėl to negalima tinkamai diagnozuoti ligos, jaustųsi visai sugniuždyti.

Šis echoskopas buvo pirktas prieš keletą metų ir jau vieną kartą buvo nulūžęs laidas, dėl ko nukentėjo jo kokybė. Jei tik įmanoma pašalinti visas kliūtis, mes galime tai padaryti", - kalbėjo N. Tomkevičienė.

Jos duomenimis, norint nupirkti naują daviklį reikia surinkti per 40 tūkst. litų.

Labdaros koncertas vyks Klaipėdos koncertų salėje kovo 12 d. 19 val. Bilieto kaina (auka) - 50 litų. Be to, kad šio koncerto žiūrovai padės širdies ligomis sergantiems vaikams, jie turės puikią galimybę pasiklausyti iškilių ne tik Lietuvos, bet ir užsienio atlikėjų, kurie sutiko koncertuoti be honoraro.

Koncerte dalyvaus Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, kuris pats soluos violončele, žymiausias arijas ir duetus atliks auksinio balso savininkė Joana Gedmintaitė ir Mindaugas Rojus. Iš Rusijos specialiai į šį koncertą atvažiuoja klasikinės gitaros virtuozas Valerij Čaikin. Vakarą ves aktorė Virginija Kochanskytė.

Informacija

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Širdies chirurgijos centro duomenimis, kasmet aštuoni iš 1 000 šalies kūdikių gimsta su širdies yda. Kas dešimto mažojo paciento sveikatos būklė būna kritiška, nes širdies operacija turi būti atlikta jau per pirmąsias gyvenimo valandas. Iš viso Širdies chirurgijos centre kasmet skubiai atliekama apie 250 sudėtingų širdies operacijų naujagimiams ir vaikams, apie 50 iš jų - pirmosiomis mažylių gyvenimo valandomis. Daugelis jų sėkmingai operuojami ir gyvena visavertį gyvenimą, tačiau dalis širdies sveikatos problemų turi visą gyvenimą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder