Kviečia pasivaikščioti ir paieškoti dingusios Dangės
Kviečia pasivaikščioti ir paieškoti dingusios Dangės

Vanduo, o ypač judantis, „gyvas“, pradedant mažaisiais upeliais ir baigiant didelėmis, laivybinėmis upėmis, ypač audrina žmonių vaizduotę. Apie tai byloja ir tiek daug folklore išlikusių pasakojimų, legendų, padavimų, dainų. Net ir jų pavadinimai labai dažnai sukelia prieštaringas interpretacijas, kartkartėmis peraugančias net ir į ilgai besitęsiančias mokslines diskusijas.

Kai klausimas formuluojamas „dingusių upių“ forma, mums paprastai iškyla sausrų kankinamos pietinės Žemės dalys, nuklotos iki kraštutinumo įkaitusiu smėliu, akimirksniu išgarinančiu nedidelio, kad ir intensyvaus lietaus pripildytas lomas.

O kaip klostėsi per Klaipėdą tekančios Dangės, dėl kurios pavadinimo klaipėdiečiai seniai nesutaria su kalbininkais, likimas? Ar ji mus pasiekė tokia, koks buvo pirmapradis gamtos sprendimas? Ar besikeičiant gamtinėms sąlygoms, o taip pat ir įtakojant žmogaus veiklai, ji nepakito taip, kad būtų galima kalbėti – kažkas iš jos dingo?

Apie tai ir bus kalbama 2016 m. gegužės 4 d. įvyksiančiame 77-me vakare su Senąja Klaipėda, susitikime su ICOMOS Lietuvos nacionalinio komiteto nariu, „Libra Memelensis“ leidyklos vadovu Kęstučiu Demerecku.

Susitinkame neįprastoje mūsų vakarams vietoje – 18.00 val laukiame ant medinio tiltelio, už Jono kalnelio, kuris jungia įplaukos iš Dangės upės krantus.

Negalintieji prisijungti turės galimybę stebėti tiesioginę transliaciją:

Raktažodžiai
Sidebar placeholder