Laisvės gynėjų dieną Operos ir baleto teatre - Johaneso Bramso "Vokiškasis requiem"

Laisvės gynėjų dieną Operos ir baleto teatre - Johaneso Bramso "Vokiškasis requiem"

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre gyvuoja tradicija Laisvės gynėjų dieną pažymėti iškilaus klasikos kūrinio atlikimu. Sausio 13-ąją teatro scenoje skambės didingas Johaneso Bramso (Johannes Brahms) "Vokiškasis requiem".

Dainuos po ilgos pertraukos į Operos ir baleto teatro sceną grįžtantys solistai Asta Krikščiūnaitė ir Laimonas Pautienius, chorui ir simfoniniam orkestrui diriguos garsus vokiečių dirigentas Rolfas Bekas (Rolf Beck).

70-metį netrukus švęsiantis dirigentas jau daugiau kaip dvidešimt metų yra Bambergo simfoninio orkestro dirigentas. Taip pat jis yra Šlėzvigo-Holšteino muzikos festivalio Choro akademijos įkūrėjas ir meno vadovas.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje R. Bekas yra pastatęs du veikalus: drauge su režisieriumi Robertu Vilsonu (Robert Wilson) Johano Sebastiano Bacho (Johann Sebastian Bach) "Pasiją pagal Joną" ir Georgo Fridricho Hendelio (Georg Friedrich Handel) "Aleksandro puotą".

Vis dėlto pagrindinę dirigento repertuaro dalį sudaro didingos chorinės oratorijos ir bažnytiniai žymių kompozitorių kūriniai. Svarbi vieta tenka ir XX a. muzikai.

Solistų partijas "Vokiškajame requiem" atliks po ilgos pertraukos į Operos ir baleto teatro sceną grįžtantys sopranas A. Krikščiūnaitė ir baritonas L. Pautienius.

Lietuvos operoje L. Pautienius yra sukūręs Don Žuano vaidmenį Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operoje bei Belkorę Gaetano Donicečio (Gaetano Donizetti) "Meilės eliksyre", tačiau nacionalinėje scenoje solisto jau senokai nebuvo matyti. Sausio 13-ąją įvyksiantį L. Pautieniaus sugrįžimą užtvirtins jo debiutas Figaro vaidmeniu Džoakino Rosinio (Gioachino Rossini) operoje "Sevilijos kirpėjas".

Soprano partiją "Vokiškajame requiem" atliks Nacionalinės premijos laureatė A. Krikščiūnaitė.

Solistė yra parengusi daugiau nei 80 operinių ir koncertinių soprano partijų bei per 300 kamerinės muzikos kūrinių, atliktų ne tik Lietuvoje, bet ir Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Izraelyje, Norvegijoje, Danijoje, Prancūzijoje ir kitur.

A. Krikščiūnaitė 2011 m. pelnė Nacionalinę kultūros ir meno premiją.

1868 m. sukurtas "Vokiškasis requiem" yra didžiausias ir vienas vertingiausių klasikinės muzikos genijaus J. Bramso opusų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder