Naujieji metai su "Slade", "Sweet" ir Thomasu Andersu

Naujieji metai su "Slade", "Sweet" ir Thomasu Andersu

Gruodžio 28-31 d. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių publikos laukia išties neeiliniai renginiai: kartu pasitikti Naujuosius kviečia net trys muzikos legendos - britų glamroko grandai "Slade" bei "Sweet" ir romantiškasis Thomas Andersas.

SLADE

Viena ryškiausių glamroko grupių susikūrė 1966 m. Didžiojoje Britanijoje. Kolektyvo aukso amžiumi galima vadinti aštuntąjį dešimtmetį, kai net 17 grupės singlų iš eilės pateko į nacionalinį britų "Top-20" ir istoriškai priartėjo prie "The Beatles" rekordo (22 hitai iš eilės). Ilgaplaukiai, avintys ilgaaulius batus ant milžiniškos platformos ir dėvintys spalvingus, kone karnavalinius kostiumus, stebino publiką ne tik savo ekstravagantišku įvaizdžiu: grupės firminiu stiliumi tapo supaprastintos rašybos, netaisyklingi dainų pavadinimai. Didžiausi hitai - "Coz I Luv You", "Mama Weer All Crazee Now", "Cum On Feel the Noize", "My Oh My", "Radio Wall of Sound", "Gudbuy T'Jane", "Everyday" ir daugelis kitų, o 2013 m. savo keturiasdešimtmetį minėsiantis singlas "Merry Xmas Everybody" jau pelnytai vadinamas amžinąja kalėdine daina.

"Slade" įkvėpė ir turėjo didelės įtakos visai plejadai muzikos pasaulio žvaigždžių - Ozzy Osbourne'ui, Tomui Jonesui, Alice'ui Cooperiui, Ritchie Blackmore'ui, grupėms "Kiss", "Motley Crue", "Def Leppard", "Oasis", "Twisted Sister" ir kitiems.

SWEET

Kita iš iškiliausių britų glamroko grupių susikūrė 1968 m. Didžiojoje Britanijoje. Pirmasis sėkmingas singlas "Funny Funny" pasirodė jau 1971 m., kai kolektyvu pradėjo rūpintis garsus prodiuserių duetas Nicky Chinnas / Mike Chapmanas. Po antrosios sėkmės su daina "Co-Co", užkopusia į antrąją vietą radijo stočių topuose, "Sweet" atitrūko nuo bubblegum stiliaus repertuaro ir perėjo prie šiek tiek sunkesnio žanro. Pirmasis glamroko singlas "Wig-Wam Bam" pasirodė 1972 m. ir užėmė ketvirtą poziciją britų hitų lentelėse. Dėl pabrėžtinai provokuojančio seksualumo, nepadorių gestų ir siautulingų šokių scenoje "Sweet" koncertai buvo uždrausti kai kuriuose klubuose, tačiau būtent tai pelnė grupei didžiulį žiniasklaidos dėmesį.

Pirmuoju hitu Anglijoje tapo daina "Block Buster!", o grupės populiarumą muzikos Olimpe užtikrino vienas po kito leidžiami superhitai - "Hell Raiser", "The Ballroom Blitz", "Teenage Rampage", "The Six Teens", "Fox On The Run", "Love Is Like Oxygen", kuriuos gyvai galima bus išgirsti ir Kaune.

Thomas Andersas

Milijonų moterų svajonių vyras, buvęs žymaus dueto "Modern Talking" narys Thomas Andersas (tikrasis vardas Berndas Weidungas) gimė 1963 m. Vakarų Vokietijoje. 1982 m. Thomo pažintis su prodiuseriu ir kompozitoriu Dieteriu Bolenu tapo lemtinga - jiedu susibūrė į duetą "Modern Talking", vieną populiariausių grupių per visą pop muzikos istoriją. Vien per trejus metus (1985-1987) grupė pardavė per 65 mln. įrašų, o singlas "You're My Heart, You're My Soul" buvo Nr. 1 net 35 šalių radijo stočių topuose. Sėkmė lydėjo ir kitus grupės hitus, tokius kaip "You Can Win If You Want", "Cheri, Cheri Lady", "Brother Louie".

1987 m. duetas iširo ir muzikantai užsiėmė solo karjera, tačiau neilgam - 1998 m. buvo nuspręsta pabandyti dar kartą, ir "Modern Talking" atsikūrė. Šį kartą Thomo ir Dieterio bendradarbiavimas tęsėsi penkerius metus (1998- 2003), tačiau pasiekta buvo taip pat daug: išleisti 6 albimai sulaukė komercinės sėkmės, o "World Music Awards" apdovanojimuose grupė laimėjo daugiausiai įrašų pardavusios Vokietijos grupės vardą.

Per visą savo istoriją grupė pardavė daugiau kaip 120 mln. įrašų ir iki šiol yra daugiausiai įrašų pasaulyje pardavusi Vokietijos grupė, šiuo aspektu lenkianti net "Scorpions" ir "Rammstein".

Po antrojo ir galutinio išsiskyrimo 2003 m. muzikantai vėl pasuko skirtingais keliais: D. Bohlenas kuria dainas kitiems atlikėjams, rašo knygas ir teisėjauja Vokietijos talentų šou konkursuose, o T. Andersas sėkmingai tęsia solinę karjerą - jis išleido 9 solinius albumus ir aktyviai koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse.

Koncertai vyks: Gruodžio 28 d. - Vilniaus pramogų arenoje Gruodžio 29 d. - Kauno "Žalgirio" arenoje Gruodžio 30 d. - Klaipėdos "Švyturio" arenoje Gruodžio 31 d. - Šiaulių arenoje

Vilniuje ir Klaipėdoje bilietus platina www.bilietai.lt, Kaune ir Šiauliuose - www.bilietupasaulis.lt

Koncertą organizuoja MEDUSA CONCERT - www.medusaconcert.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder