Naujųjų išvakarės Maskvos miesto baletas gerbėjus Lietuvoje džiugins šventiniais spektakliais "Spragtukas"

Naujųjų išvakarės Maskvos miesto baletas gerbėjus Lietuvoje džiugins šventiniais spektakliais "Spragtukas"

Daugiausiai pasaulyje gastroliuojantis „Maskvos miesto baletas“ paskutinėmis gruodžio dienomis lankysis Lietuvoje. Viena garsiausių pasaulyje baleto trupių žiūrovams pristatys šventinį klasikinio Piotro Čaikovskio baleto „Spragtukas“ spektaklį. Baleto meistrų pasirodymai vyks: gruodžio 28 d. Marijampolės Kultūros centre, gruodžio 29 d. „Žalgirio arenoje“ Kaune, gruodžio 30 d. „Švyturio arenoje“ Klaipėdoje ir gruodžio 31 d. „Pramogų arenoje“ Vilniuje.

Bilietus į šventinius „Maskvos miesto baleto“ pasirodymus galima įsigyti visose BILIETAI LT kasose ir internetu. Daugiau informacijos svetainėje www.bilietai.lt.

Neprilygstami „Maskvos miesto baleto“ meistrai Naujųjų metų išvakarėse mūsų šalies publikai padovanos įspūdingą šventinę pasaką. Klasikinis „Spragtukas” atgims vizualinėje fiestoje, kurios metu scena mirgės nuo puikaus, atletiško ir techniškai nepriekaištingo baleto elementų. Spalvingi ir įmantrūs kostiumai, nuotaikinga ir puikiai atliekama Piotro Čaikovskio muzika, nepriekaištingas šokis bei daugiau nei penkiasdešimties baleto artistų trupė abejingų tikrai nepaliks.

1988 m. įkurtas „Maskvos miesto baletas“ yra pirmoji privati baleto trupė, įkurta Rusijoje žlungant sovietiniam rėžimui, kuri nebuvo išlaikoma valstybės. Tai viena sėkmingiausių ir daugiausiai gastroliuojanti baleto meistrų trupė pasaulyje, savo šokio precizika ir jausmingumu jau keletą dešimtmečių žavinti tiek išrankius meno ekspertus, tiek pradedančius pažintį su šokio menu žiūrovus.

„Maksvos miesto baleto“ kolektyve – daugiau nei 50 narių, daugelis jų yra trupės vadovo V. Smirnovo žmonos, primabalerinos Liudmilos Narubasenko, mokiniai. Dauguma šokėjų yra iš geriausių Rusijos ir Ukrainos baleto mokyklų, o trupės tradicija kyla iš rusų klasikinio baleto mokyklos.

Jau pirmaisiais savo pasirodymais užkariavęs Rusijos žiūrovų širdis, „Maskvos miesto baletas“ iškeliavo į Vakarus. Pirmosios gastrolės įvyko Korėjoje, toliau keliai tiesėsi į Belgija, Egiptą, Estiją, Kiprą, Vokietiją, Olandiją, Hong Kongą, Airiją, Izraelį, Japoniją, Kiniją, Jungtines Amerikos Valstijas ir kt. Baleto trupė šoko daugelio šalių publikai, bet parodytų spektaklių skaičius Didžiojoje Britanijoje – rekordinis. Nuo 1991 m., kai ši klasikinio šokio meistrų trupė pristatė pirmąjį savo spektaklį, jie Britanijoje praleidžia daugiau laiko negu Maskvoje. Trupės repertuare taip pat yra tokie spektakliai, kaip „Gulbių ežeras“, „Žizel“, „Don Kichotas“, „Pelenė“, „Romeo ir Džiuljeta“, „Miegančioji gražuolė“, „Karas ir taika“.

Naujųjų išvakarėse „Maskvos miesto baletas“ šventinius spektaklius „Spragtukas“ pristatys net keturiuose Lietuvos miestuose: gruodžio 28 d. Marijampolės Kultūros centre, gruodžio 29 d. „Žalgirio arenoje“ Kaune, gruodžio 30 d. „Švyturio arenoje“ Klaipėdoje ir gruodžio 31 d. „Pramogų arenoje“ Vilniuje.

Sidebar placeholder