Pianistas Kasparas Uinskas Lietuvoje surengs tris solinius koncertus

Pianistas Kasparas Uinskas Lietuvoje surengs tris solinius koncertus

Pirmąją pavasario savaitę solinius koncertus pagrindinėse Lietuvos koncertų salėse surengs pianistas Kasparas Uinskas: kovo 3 d. – Klaipėdos koncertų salėje, kovo 7 d. – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje ir šventinę kovo 8 d. – Kauno filharmonijoje.

Koncertų programa paženklinta trimis „B“: Bachas, Beethovenas ir Brahmsas. Šių trijų vokiečių genijų muzika skambės K. Uinsko rečitaliuose. „Pradėsiu nuo selekcijos garsių ir klausytojams pažįstamų J. S. Bacho melodijų, tame tarpe atliksiu ir žymiąją „Ave Marija”. Toliau – vėlgi tikriausiai viena labiausiai žinomų ir viena gražiausių L. van Beethoveno sonatų „Patetinė“. Koncertą užbaigs mano mėgstamas, romantiškas, tolimiausias žmogiškąsias gelmes pasiekiantis J. Brahmsas su sonata Nr. 3. Kiekvienais metais parengiu vieną – dvi naujas solines programas. Šis atrenkamasis darbas yra ne ką mažiau svarbus negu pats grojimo procesas. Įdedu labai daug savęs, minčių, kol sudėlioju programą. Kiekvieną kartą ji turi vis kitą koncepciją ir idėją. Šį kartą noriu klausytojams pristatyti skirtingų epochų Vokietijos „gigantus“. Visi jie savo laikmečio revoliucionieriai, kurių geniali muzika atliekama šimtmečiais. “ – pasakojo K. Uinskas.

Pianistą Lietuvos publika turi galimybę išgirsti beveik kasmet su skirtingais pasirodymais: su orkestrais ar kamerine muzika, bet solinis rečitalis, pasak paties atlikėjo „pats intymiausias, atsakingiausias, kur esi tik tu ir klausytojas“.

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas K. Uinskas koncertuoja pasaulinio garso koncertų salėse, tokiose kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J.F. Kennedy, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje, Madrido Filharmonijoje, Briuselio BoZar bei eilėje kitų salių. Užsienio kritikai ir klausytojai žavisi K. Uinsko pasirodymais:  ...Didis pianistas ir muzikas…“ Carnegie Hall (New York Concert Review) „…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…“ London Wigmore Hall (Seen and Heard International).

Praėjusiuose sezonuose K. Uinskas pasirodė su orkestrais: Royal Chamber Orchestra of Wallonia (Belgija), Philharmonie Südwestfalen (Vokietija), Liepojos simfoniniu orkestru (Latvija), North Czech Philharmonic orkestru (Čekijoje), West Bohemian Symphony orkestru (Čekijoje), Slovakijos radijo simfoniniu orkestru, Krokuvos simfoniniu orkestru, o taip pat su soliniais pasirodymais Londono Wigmore Hall, Baerum Kulturhus salėje cikle „Piano Master Series” ir Bodø Festival Nordland Musikkfestuke - Norvegijoje, BoZar salėje Briuselyje bei Brussels Piano Festival, koncertų ture Japonijoje “Fantastic Pianist” serijoje, solinių ir kamerinės muzikos koncertų ture Norvegijoje su smuikininku Nikita Borisoglebsky, kamerinės muzikos ture su legendiniu violončelininku Alexander Kniazev, o taip pat su Tarptautinio P. I. Čaikovskio konkurso laimėtoju violončelininku Andrei Ionita, duete su pianistu Evgeni Bozhanov.

Viename garsiausių Europoje, Šveicarijos Verbier klasikinės muzikos festivalyje K. Uinskas buvo apdovanotas naujienų agentūros „Reuters“ Grand Prix ir kvietimu debiutuoti tame pačiame festivalyje. Solinius rečitalius taip pat grojo festivaliuose: Aspen Music Festival (JAV), Music Festival of the Hamptons (JAV), Holland Music Sessions (Olandija).

Platus atlikėjo repertuaras apima nuo J.S. Bacho iki XX-ojo amžiaus kompozitorių kūrinių, tačiau ypatingą vietą jo repertuare užima F. Chopino muzika. „Baltic Optical Disc“ išleido K. Uinsko debiutinį albumą su F. Chopino kūriniais. 2008 m. išleistas K. Uinsko DVD su gyvu koncerto Berlyno Filharmonijoje įrašu.

2015 D. Britanijos įrašų kompanija Stone Records išleido solinę K. Uinsko plokštelę „Passions and reflections“„Seen and Heard International“ kritikas R. Beattie apie įrašą taip atsiliepė: „K. Uinskas yra vienas geriausių jaunosios kartos F. Chopino muzikos atlikėjų, kurį aš girdėjau per pastaruosius metus.“„Tai buvo aukščiausio lygio, išskirtinis grojimas, kurį galima lyginti su geriausiais F. Chopino etiudų atlikimais.“

K. Uinskas dažnai kviečiamas į radijo ir televizijos laidas, įskaitant BBC Radio 3 programoje In Tune, Niujorko klasikinės muzikos radijo WQXR The Classical Music Radio of The New York Times Davido Dubalio vedamoje laidoje Reflections from the Keyboard.

K. Uinsko koncertai:

Kovo 3 d. – Klaipėdos koncertų salėje

Kovo 7 d. – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje

Kovo 8 d. – Kauno filharmonijoje

Youtube nuorodos:

https://www.youtube.com/watch?v=4v9s12xXDdc

https://www.youtube.com/watch?v=LcdpowaEYWg

https://www.youtube.com/watch?v=ov1bQb38OFE

https://www.youtube.com/watch?v=2f4gLr663pw

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder