Prasidėjo Klaipėdos knygų mugė

Prasidėjo Klaipėdos knygų mugė

Spalio 3-5 dienomis Klaipėdoje jau septintą kartą vyksta Knygų mugė. Lankytojų laukia ne tik knygos, bet ir susitikimai su autoriais bei fluxus menas.

Mugės atidarymo metu buvo pagerbta šiemet mirusi bibliotekos vadovė Laima Pačebutienė, vadinta Klaipėdos knygų mugės siela. Bibliotekos kieme pasodintas jai skirtas uogomis apsipylęs šermukšnis, simbolizuojantis Laimos per gyvenimą nuveiktus darbus.

Šių metų mugės šūkis - "Kvėpuok!". Gana neįprastu šaukiniu lankytojai bus kviečiami gyventi, jausti, būti. Lankytojams bus siekiama sukelti nuostabą, iškrėsti pokštą. Bus bandoma priminti, kad reikia neužmiršti gyventi.

Šių metų Klaipėdos knygų mugės akcentas - fluxus atmosfera. Bus rodomi šio judėjimo legendos Jono Meko filmai, pristatomi MO muziejaus eksponatai, veiks fluxus labirintas, paroda "Fluxus yra fluxus", vyks paskaita apie J. Meko kūrybą.

Mugės lankytojai kviečiami apžiūrėti daug įvairių instaliacijų, parodų, ekspozicijų, taip pat - įsitraukti į įvairias veiklas.

Pavyzdžiui, kuriama instaliacija iš batų - miestiečiai kviečiami atnešti savo batą, jį prikalti ir parašyti jo istoriją. Pirmuoju instaliacijos eksponatu ketvirtadienį tapo iš Kretingos dienos veiklos centro atkeliavusios naginės.

Norintieji gali dalyvauti komiksų kūrybinėse dirbtuvėse, kurti erdvines knygas, patikrinti savo uoslę kvepiančių knygų ekspozicijoje, dalyvauti Apeirono teatro performanse su žiūrovais ir kt.

Melomanams įrengta atskira erdvė - vinilo kampas, kur bus ne tik prekiaujama plokštelėmis. Veikia roko muzikos vinilo ir knygų paroda, fotografo Ramūno Danisevičiaus roko muzikantų nuotraukų paroda.

Pirmą kartą lankytojams bus atverta bibliotekos kieme esanti išlikusi slėptuvė. Joje savo performansus rengs Benas Šarka.

"Kviečiame visus įsijausti į aplinką, į knygas, literatūrą, kurią skaitome, pajusti bendrystę, ja pasidalinti. Klaipėdos knygų mugė augo septynerius metus ir išaugo iš knygų pristatymo į gausią performansų ir interaktyvių renginių programą", - sakė bibliotekos direktorė dr. Laura Juchnevič.

Knygų mugėje šiemet dalyvauja apie 60 kūrėjų, suplanuota daugiau nei 10 edukacinių užsiėmimų, knygas ir rašytojus pristato beveik 20 leidyklų. Mugėje gausus vaikiškos literatūros, edukacinių leidinių, grožinės, mokslinės, pažintinės literatūros pasirinkimas.

Be to, knygų mugėje svečiuojasi ir Klaipėdos dramos teatras bei Klaipėdos valstybinis uzikinis teatras, kurie rengia loterijas knygų mugės lankytojams - galima laimėti kvietimų į spektaklius. Dramos teatras kviečia pasimatuoti aktorių kostiumus, o Muzikinis teatras ketvirtadienį ir penktadienį kviečia įsigyti bilietų, abonementų į renginius su didele nuolaida.

Visi knygų mugės renginiai nemokami.

KNYGŲ MUGĖS PROGRAMA

SPALIO 3 D.
/KETVIRTADIENIS/

12.00-17.00 Edukacinė erdvė (H. Manto g. 9a)

EKSPOZICIJA „KELYJE LT“

Interaktyvi ekspozicija pristato Kazį Pakštą, Antaną Pošką, Steponą Darių ir Stasį Girėną, Antaną Gustaitį ir ANBO-IV eskadrilės skrydį aplink Europą, Vladą Vitkauską, „2000 kilometrų istorijos“ žygį žemaitukais iki Juodosios jūros, „Tūkstantmečio odisėją. Vienas vardas – Lietuva“, Nacionalinę ekspediciją „Nemunu per Lietuvą“ ir Misiją Sibiras. Parodą parengė Kauno apskrities viešoji biblioteka.

12.00-19.00 III a. holas

INOVATYVIOS IR INTERAKTYVIOS BIBLIOTEKOS PRISTATYMAS

Pristatymą parengė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

12.00-19.00 III a. holas

EKSPOZICIJA „KVEPIANČIŲ KNYGŲ SALONAS: TARPUKARIO LITERATŪRA“

Intriguojanti skaityti, diskutuoti, per kvapo prizmę knygą pažinti kviečianti knygų ir jų kvapų ekspozicija. Tarpukario stiliaus įkvėpta ekspozicija supažindina lankytojus su knyga neįprasta forma – per knygos ir jos kvapo sąsajas. Kvepiančių knygų salone reikia pasitelkti vieną iš savo pojūčių – uoslę. Parodą parengė Kauno apskrities viešoji biblioteka.

INSTALIACIJOS „BATAI, BATELIAI, BATUKAI“ PRISTATYMAS

Kad „įšoktum“ į Klaipėdos knygų mugės batus ir geriau pajustum kultūrą, atsinešk ir prikalk savo batą, užrašyk jo gyvenimo istoriją ir tapk įspūdingos instaliacijos dalimi! Akcija vyks spalio 3-5 dienomis, 12.00-17.00 val. bibliotekos kiemelyje, prie pagrindinio bibliotekos įėjimo. Instaliaciją kūrė Sigitas Nakrošis ir Daiva Nakrošienė.

17.15 Konferencijų salė, I a.

VIDMANTO VALIUŠAIČIO KNYGOS „ISTORIKAI NENAUDOJA DALIES ŠALTINIŲ. DR. AUGUSTINAS IDZELIS IR LIETUVOS OKUPACIJŲ INTERPRETAVIMO DRAMA“

Dalyvauja autorius Vidmantas Valiušaitis, litaratūrologas Marijus Šidlauskas, leidyklos „Žara“ vadovė Ramutė Žandarienė.

18.00 Gerlacho palėpė (senasis pastatas, III a.)

FLUXUS PARODOS „FLUXUS YRA FLUXUS“ ATIDARYMAS

Parodą pristato Jono Meko vizualiųjų menų centro direktorius Gintaras Sodeika.

18.30-20.00

UNIKALI FLUXUS KELIONĖ

18.30 I stotelė. Parodos „Beno Šarkos kūrybos kirminai „Drozofilos, didžėjai, džedajai“ II pristatymas slėptuvėje Saulės laikrodžio kieme. Pristato kūrėjas Benas Šarka.

19.00 II stotelė. Instaliacija „Čiulbantis mobilumas“ medyje prie įėjimo į biblioteką, Saulės laikrodžio kieme. Autorius Vladas Balsys.

19.15 III stotelė. Fluxus labirintas rūsyje prie bibliotekos rūbinės. Ekspozija atvira lankytojams tik vieną valandą kasdien, spalio 3-5 dienomis. Požeminėje ekspozicijoje pristatomi Džordžo Keicono, Acefalo Miazmos, Beno Šarkos, Remigijaus Treigio, Vlado Balsio, Pauliaus Sadausko, Valdo Manomaičio ir Edmundo Lukmino kūriniai.

20.15 Gerlacho palėpė (senasis pastatas, III a.)

„IŠTRAUKOS IŠ LAIMINGO ŽMOGAUS GYVENIMO“ („Outtakes from the life of a happy man“, rež. Jonas Mekas, 2012 m., 68 min)

Kino filmą pristato dr. Tomas Kiauka.

SPALIO 4 D.
/PENKTADIENIS/

10.00-20.00 VAL.

11.00 Vinilo kampas (Bendroji skaitykla)

VIDMANTO TRIUKO PRANEŠIMAS „PATEFONŲ VYSTYMOSI TENDENCIJOS“

12.00 Renginių salė (senasis pastatas, II a.)

ISTORINIO LEIDINIO - ALBUMO „KRETINGOS KRAŠTO PRAEITIES VAIZDAI“ PRISTATYMAS

Leidinį pristato leidyklos „Libra Memelencis“ vadovas Kęstutis Demereckas.

12.00-15.00 III a. holas

EKSPOZICIJA „KVEPIANČIŲ KNYGŲ SALONAS: TARPUKARIO LITERATŪRA“

Intriguojanti skaityti, diskutuoti, per kvapo prizmę knygą pažinti kviečianti knygų ir jų kvapų ekspozicija. Tarpukario stiliaus įkvėpta ekspozicija supažindina lankytojus su knyga neįprasta forma – per knygos ir jos kvapo sąsajas. Kvepiančių knygų salone reikia pasitelkti vieną iš savo pojūčių – uoslę. Parodą parengė Kauno apskrities viešoji biblioteka.

12.00-17.00 Edukacinė erdvė (H. Manto g. 9a)

EKSPOZICIJA „KELYJE LT“

Interaktyvi ekspozicija pristato Kazį Pakštą, Antaną Pošką, Steponą Darių ir Stasį Girėną, Antaną Gustaitį ir ANBO-IV eskadrilės skrydį aplink Europą, Vladą Vitkauską, „2000 kilometrų istorijos“ žygį žemaitukais iki Juodosios jūros, „Tūkstantmečio odisėją. Vienas vardas – Lietuva“, Nacionalinę ekspediciją „Nemunu per Lietuvą“ ir Misiją Sibiras. Parodą parengė Kauno apskrities viešoji biblioteka.

13.00 Edukacinė erdvė (H. Manto g. 9a)

EDUKACINĖS DIRBTUVĖLĖS „KVADRATAI, TRIKAMPIAI, TAŠKAI. ATVIRUKO DIRBTUVĖLĖ“

Knygų mugės metu vokiečių menininkė, iliustratorė menininkė Maike Biederstaedt ves pop-up atvirukų kūrimo dirbtuves 13-16 metų amžiaus moksleiviams, kurių tematika skirta garsiausios pasaulyje moderniosios architektūros ir taikomosios dailės Bauhauz mokyklos šimtamečiui paminėti. Šiose kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai ne tik sužinos pagrindinius erdvinių objektų iš popieriaus kūrimo principus, išmoks sujungti atskiras geometrines formas į trijų matmenų skulptūras, bet ir patys kurs ryškiaspalvį Bauhauz jubiliejui skirtą atviruką. Užsiėmimas vyks anglų kalba. Registracija būtina: tel. 412532, el. paštu [email protected]

13.00 Vokiškų leidinių biblioteka (III a.)

KOMIKSŲ DIRBTUVĖS „KOKIAS ISTORIJAS SLEPIA MIESTAS?“ KARTU SU KOMIKSŲ KŪRĖJA GRETA ALICE

Kokias istorijas slepia miestas? O gal istorijas mieste kuriame mes? Menininkė Greta Alice kviečia įsijungti vaizduotę ir pasinerti į erdvinių komiksų pasaulį, kuriame tirsime savo aplinką ir kasdienius nuobodžius įvykius paversime nesibaigiančiomis smagiomis istorijomis, o ir patys tapsime spalvočiausiais veikėjais, kurie leisis į nerealų nuotykių pilną susitikimą su miestu. Lekiam!

Reikalinga registracija: tel. 8 46 410345, el.paštu: [email protected]

14.30 Konferencijų salė (I a.)

SEMINARAS „PADUOK VAIZDUOTĖS RAKTĄ: MUZIKINIŲ KNYGŲ LOBYNAI“

Seminaras skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pedagogams, pradinių klasių pedagogams, meninio ugdymo pedagogams, auklėms, tėvams – visiems, norintiems knygą paversti žaismingu pažinimu. Lektorės: Sonata Latvėnaitė – Kričenienė – švietimo inovacijų ekspertinės grupės narė, edukacinių, muzikinių knygų autorė, ankstyvojo meninio ugdymo mokyklėlės ir darželio „Strazdanėlės“ muzikos pedagogė. Indrė Šeputienė – sąmoningo skaitymo metodo praktikė, lietuvių kalbos filologė, vertėja, leidyklos „Muzikija“ leidybos vadovė.

15.00 Spaudos oazė (Periodikos skaitykla)

DAIVOS MOLYTĖS-LUKAUSKIENĖS PASAKAIČIŲ KNYGOS „KAIP KIRAS GINTARUS RINKO“ PRISTATYMAS

Dalyvauja autorė Daiva Molytė-Lukauskienė, leidyklos „Homo Liber“ vadovas Vilius Gužauskis, aktorė Vilija Gruodytė-Šeputienė.

16.00 Spaudos oazė (Periodikos skaitykla)

RAŠYTOJO MARIAUS POVILO ELIJO MARTYNENKO SUSITIKIMAS SU SKAITYTOJAIS

Renginį moderuoja rašytojas Gintaras Grajauskas.

16.30 Konferencijų salė (I a.)

DZŪKŲ VAKARAS SU NAUJU KALENDORUM 2020

Vakarą rengia asociacija „Slinktys“.

17.00 III aukšto holas

PARODOS „MEMELER DAMPFBOOT“ 170“ ATIDARYMAS

Kilnojamoji paroda „Memeler Dampfboot 170“ skirta nuo 1849 m. Klaipėdoje ėjusiam laikraščiui „Memeler Dampfboot“. Renginyje dalyvauja: Miesto meras Vytautas Grubliauskas, Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulas doc. dr. Arūnas Baublys, Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V. (AdM) draugijos pirmininkas Uwe Jurgsties ir kiti AdM nariai, Klaipėdos vokiečių bendrijos bei Šilutės „Heide“ bendrijos nariai, taip pat laikraščio „Memeler Dampfboot“ redakcijos atstovai.

17.00-18.00 Rūsys prie bibliotekos rūbinės

FLUXUS LABIRINTAS

Požeminėje ekspozicijoje pristatomi Džordžo Keicono, Acefalo Miazmos, Beno Šarkos, Remigijaus Treigio, Vlado Balsio, Pauliaus Sadausko, Valdo Manomaičio ir Edmundo Lukmino kūriniai. Ekspozicija atvira lankytojams tik vieną valandą.

17.15 Renginių salė (senasis pastatas, II a.)

KĘSTUČIO ŠAPOKOS, REDO DIRŽIO KNYGOS „DAILĖS KRITIKOS (META)METODOLOGIJOS METMENYS“ PRISTATYMAS

Knygą pristato autoriai Kęstutis Šapoka, Redas Diržys.

18.00 Konferencijų salė (I a.)

KNYGOS „KLAIPĖDOS KRAŠTAS 1945–1960 M.: NAUJOS VISUOMENĖS KŪRIMASIS IR JO ATSPINDŽIAI ŠEIMŲ ISTORIJOSE“ PRISTATYMAS

Sigitos Kraniauskienės, Silvos Pocytė, Ruth Leiserowitz, Irenos Šutinienės knygos „Klaipėdos kraštas 1945–1960 m.: naujos visuomenės kūrimasis ir jo atspindžiai šeimų istorijose“ pristatyme dalyvauja Klaipėdos universiteto mokslininkai sociologė dr. Sigita Kraniauskienė, istorikė doc. dr. Silva Pocytė, istorikas prof. dr. Vygantas Vareikis.

18.15 Gerlacho palėpė (senasis pastatas, III a.)

SONDROS SIMANOS PRANEŠIMAS „KLAIPĖDOS FLUXUS ATVEJIS. DAILININKĖ ROMĖNĖ.)“ (IŠ SERIJOS „KLAIPĖDOS BOHEMA 1985 – 1997“)

19.30 Gerlacho palėpė (senasis pastatas, III a.)

KINO FILMAS„THE BRIG“ (rež. Jonas Mekas, 1964, 65 min)

Ankstyvasis Jono Meko pilnametražis filmas, 1964 m. apdovanotas pagrindiniu prizu Tarptautiniame Venecijos festivalyje. Kino filmą pristato Jono Meko vizualiųjų menų centro direktorius Gintaras Sodeika.

SPALIO 5 D.
/ŠEŠTADIENIS/

10.00-19.00 VAL.

11.00 Konferencijų salė, I a.

PIRMOSIOS LIETUVIŲ AUTORIŲ IŠLEISTOS KNYGOS APIE DŽIAZO ISTORIJĄ VAIKAMS „LUIZIANOS PASLAPTIS. KAIP IŠGELBĖTI UŽBURTĄJĮ ORKESTRĄ?!“ PRISTATYMAS

Renginys skirtas vaikams ir jų tėveliams, muzikos pedagogams, visiems sergantiems muzika. Pristato autoriai: Livija Trakumienė, Aušra Smičiūtė- Butkevičienė, Audronis Trakumas, Andra Lukošienė

11.00 Vinilo kampas (Bendroji skaitykla)

TAUTGINO GELŽINIO PRANEŠIMAS „KIEK SVERIA PENKI KIBIRAI GARSO?“

Garsą atkuriančių prietaisų tipai, jų privalumai bei trūkumai; Garso kolonėlių korpusų tipai, jų privalumai bei trūkumai; Thielle/Small parametrai; Skiriamieji filtrai.

11.00-15.00 III aukšto holas

ARTŪRO ŠEŠTOKO KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „AMŽINI ATVAIZDAI“

Edukacijos metu fotomenininkas Artūras Šeštokas ne tik trumpai apžvelgs šio metodo atsiradimo istoriją, bet ir pademonstruos visą šlapio kolodijaus fotografijos kūrimo procesą: pradedant apšvietimo sukūrimu, fotografavimu iki galutinio stiklo plokštelės fiksavimo. Fotomenininko turimos priemonės leis stebėti netgi patį fotografijos ryškinimo procesą, dėl šviesos poveikio įprastai slepiamą tamsiame kambaryje.

12.00 Spaudos oazė (Periodikos skaitykla)

LIUDMILOS PETKEVIČIŪTĖS KNYGOS VAIKAMS „SAULĖS PORINGĖS: GELTONA“ PRISTATYMAS

Pristato autorė Liudmila Petkevičiūtė.

12.00-13.00 Vaikų literatūros skyrius (senasis pastatas)

KŪRYBINIS UŽSIĖMIMAS „VILNOS KAMPAS MINKŠTAI“

Užsiėmimo edukatorė - Inga Norkūnienė.

12.00-14.00 Renginių salė (senasis pastatas, II a.)

PERFORMANSAS SU ŽIŪROVAIS „KŪRYBA IŠ NESKUBĖJIMO, PASITIKĖJIMO IR SANTYKIO“

Apeirono teatro įkūrėjos Eglė Kazickaitė ir Greta Gudelytė kviečia sudalyvauti dviejų valandų dirbtuvėse, kurios metu bus galima prisiliesti prie sąmonės archeologijos. Programa sudaryta iš ilgos distancijos psichologinių pratimų trumpinių. Tai pratimai, kviečiantys pakeisti skubų dienos ritmą – neskubėjimu, didelį informacijos srautą – susikoncentravimu į vieną, daugiažodį bendravimą – pajautimu, nepasitikėjimą – pasitikėjimu, jausmų slopinimą – jausmo paleidimu. Šios programos metu sudaroma saugi aplinka padėsianti maksimaliai išnaudoti dvi atokvėpio valandas savęs tyrinėjimui. Būtina išankstinė registracija: [email protected], 412529.

13.00 Gerlacho palėpė (senasis pastatas, III a.)

DR. RAMŪNO ČIČELIO PASKAITA „JONO MEKO KŪRYBOS FILOTOPINĖ ŽIŪRA“

13.00 Vinilo kampas (Bendroji skaitykla)

TAUTGINO GELŽINIO PRANEŠIMAS „LEMPINIAI GARSO STIPRINTUVAI: MISTIKA IR FIZIKA“

Elektroninės lempos veikimo principai; Lempinių stiprintuvų architektūra; Lempinių stiprintuvų privalumai ir trūkumai.

13.00-14.00 Rūsys prie bibliotekos rūbinės

FLUXUS LABIRINTAS

Požeminėje ekspozicijoje pristatomi Džordžo Keicono, Acefalo Miazmos, Beno Šarkos, Remigijaus Treigio, Vlado Balsio, Pauliaus Sadausko, Valdo Manomaičio ir Edmundo Lukmino kūriniai. Ekspozicija atvira lankytojams tik vieną valandą.

13.00-14.30 Vokiškų leidinių biblioteka (III a.)

KOMIKSŲ DIRBTUVĖS 5-10 METŲ VAIKAMS „PASAKOS APIE JŪRŲ SLIBINĄ MOTYVAIS“ KARTU SU KOMIKSŲ KŪRĖJA LINA ITAGAKI)

Komiksų dirbtuves 5-10 metų vaikams „Pasakos apie jūrų slibiną motyvais“ parengė edukatorė, iliustratorė, komiksų kūrėja Lina Itagaki. Registracija būtina: [email protected], tel. 410 345.

13.00-17.00 Edukacinė erdvė (H. Manto g. 9a)

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS ,,SUKURK SAVO POP-UP KNYGĄ!“

Šiose dirbtuvėse dalyviai keliaus viliojančiais trimačių knygų labirintais, kuriuose vaizdų kalba papasakos, kas gali nutikti jų sukurtoje pop-up istorijoje. Kartu su menininke Antje von Stemm vaikai kurs juokingus, linksmus, netikėtus, įdomius pasakojimus, o pagal juos ir savo pop-up knygelę. Kūrybiniai užsiėmimai skirti 10-12 metų amžiaus vaikams. Užsiėmimas vyks anglų kalba. Registracija būtina: tel. 412 532, el. paštu [email protected]

14.00 Konferencijų salė (I a.)

MO EKSPONATŲ PARODOS PRISTATYMAS

Dailininko Kęstučio Grigaliūno fotokoliažai: „Jurgis Mačiūnas, Ay-O ir Jonas Mekas Vilniuje“, „Jurgis Mačiūnas, Vytautas Landsbergis ir Mikalojus“. Pristato KKKC direktorius menotyrininkas Ignas Kazakevičius.

14.00 Spaudos oazė (Periodikos skaitykla)

RAIMONDOS ZANDER KNYGOS „KAUNO ATLANTIDA NUO „INKARO“ KAMINO PUSĖS“ PRISTATYMAS

Dalyvauja autorė Raima Zander, „Homo liber“ vadovas Vilius Gužauskis.

14.00 Gerlacho palėpė (senasis pastatas, III a.)

JONO MEKO FILMAS „LOST LOST LOST“

(1949- 1963, trukmė 2 val. 53 min)

Kino filmą pristato dr. Ramūnas Čičelis.

14.00-15.00 Vaikų literatūros skyrius (senasis pastatas)

DAILĖS KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS VAIKAMS

Panaudojant autorės Daivos Molytės-Lukauskienės kūrybą vaikai susipažins su gintaro istorija, materialiniu ir kultūriniu pamario paveldu, puoselėjami 7-14 metų dalyvių meniniai gebėjimai ir meilę savo kraštui. Dalyvauja: autorė Daiva Molytė-Lukauskienė, skaitovė aktorė Vilija Gruodytė-Šeputienė, leidėjas Vilius Gužauskis. Registracija: 341 726, [email protected]

15.00 Konferencijų salė (I a.)

VYČIO RAMANAUSKO IR ŽYGIMANTO ŠALKAUSKO KNYGOS „ALUMI NEPREKIAUJAME - IŠJUNGTAS VANDUO“ PRISTATYMAS

Ši knyga yra apie Lietuvos pramoninį alų, restoranus, kavines, aludes nuo 1940 m. nacionalizacijos iki 1990 m. kovo 11 d. Knygoje trumpai supažindinama su alaus daryklų kasdienybe, dailininkų, kūrusių pramoninį dizainą, sunkumus ir pavojus, o Ernesto Parulskio tekstas padės prisiminti sovietinių restoranų subtilybes. Iš archyvinės filmuotos medžiagos sukurtas filmas - papildoma dovana knygos skaitytojams.

Knygą pristato autorius Vytis Ramanauskas.

15.15 Spaudos oazė (Periodikos skaitykla)

ROMUALDO LANKAUSKO KNYGOS „LABIRINTO PRIEANGYJE“ PRISTATYMAS

Knygą pristato literatūros kritikė Gitana Gugevičiūtė ir leidyklos „Eglė“ vadovas Antanas Stanevičius.

15.00-17.00 Renginių salė (senasis pastatas, II a.)

PERFORMANSAS SU ŽIŪROVAIS „KŪRYBA IŠ NESKUBĖJIMO, PASITIKĖJIMO IR SANTYKIO“

Apeirono teatro įkūrėjos Eglė Kazickaitė ir Greta Gudelytė Klaipėdos knygų mugės metu kviečia sudalyvauti dviejų valandų dirbtuvėse, kurios metu bus galima prisiliesti prie sąmonės archeologijos. Programa sudaryta iš ilgos distancijos psichologinių pratimų trumpinių. Tai pratimai, kviečiantys pakeisti skubų dienos ritmą – neskubėjimu, didelį informacijos srautą – susikoncentravimu į vieną, daugiažodį bendravimą – pajautimu, nepasitikėjimą –pasitikėjimu, jausmų slopinimą – jausmo paleidimu. Šios programos metu sudaroma saugi aplinka padėsianti maksimaliai išnaudoti dvi atokvėpio valandas savęs tyrinėjimui. Būtina išankstinė registracija: [email protected], 412529.

16.00 Rūbinės holas

SLEMO RŪBINĖS VARŽYBOS

Vedėja - Renata Karvelis. Varžybas atidarys ir dalyvius pasveikins Marius Povilas Elijas Martynenko.

Registracija vykdoma el. paštu [email protected]

17.30 Gerlacho palėpė (senasis pastatas, III a.)

SONDROS SIMANOS KNYGOS „IŠKAMŠŲ KONTORA“ (LEIDYKLA „KITAS TAKAS“) PRISTATYMAS

Dalyvauja autorė Sondra Simana, fotomenininkas Remigijus Treigys ir literatūrologas dr. Ramūnas Čičelis.

 

PARODOS, EKSPOZICIJOS, INSTALIACIJOS

SPALIO 3 D., 12.00 –20.00, SPALIO 4 D., 10.00–20.00, SPALIO 5 D., 10.00–19.00

Lina Itagaki. Sakmė apie Neringą ir jūrų slibiną. Galerija 13 L

Kęstutis Grigaliūnas. MO muziejaus eksponatai: Kęstučio Grigaliūno FLUXUS įvykiai. Konferencijų salė

Sigis Nakrošis ir KKM lankytojai. Batai, bateliai, batukai. Saulės laikrodžio kiemas

Romualdas Lankauskas. Tapybos darbų paroda. Vokiškų leidinių biblioteka

Ką rekomenduotų paklausyti Jurgis Mačiūnas. Vinilo kampas (Bendroji skaitykla)

Susipažinkime: muzikantai ir jų mintys. Ramūno Danisevičiaus fotografijos. Vinilo kampas (Bendroji skaitykla)

Rock‘o vinilo ir knygų paroda. Vinilo kampas (Bendroji skaitykla)

SPALIO 3–5 D., 13.00–19.00

Jono Meko vizualiųjų menų centras. Fluxus yra Fluxus. Gerlacho palėpė

Benas Šarka. Drozofilai, Didžėjai ir Džedajai II. Saulės laikrodžio kiemelis

Vladas Balsys. Čiulbantis mobilumas. Saulės laikrodžio kiemelis

SPALIO 3-4 D. 12.00-17.00

Kauno apskrities viešoji biblioteka. Kelyje LT. Edukacinė erdvė, H. Manto g. 9a

SPALIO 3 D. 12.00-19.00, SPALIO 4 D. 12.00-15.00

Kauno apskrities viešoji biblioteka. Kvepiančių knygų salonas: tarpukario literatūra. III a. holas

SPALIO 3 D., 19.15–20.15, SPALIO 4 D., 17–16, SPALIO 5 D. 13–14

Fluxus labirintas. Rūsys prie rūbinės

Džordžo Keicono, Acefalo Miazmos, Beno Šarkos, Remigijaus Treigio, Vlado Balsio, Pauliaus Sadausko, Valdo Manomaičio ir Edmundo Lukmino kūriniai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder