Savaitgalio renginiai: ir vėl nors persiplėšk
Savaitgalio renginiai: ir vėl nors persiplėšk

Apie būtinybę koordinuoti renginius ne pirmus metus kalbantys Vakarų Lietuvos savivaldybių atstovai ir vėl demonstruoja, kad susitarti jiems sekasi sunkiai.

Šiandien dėl poilsiautojų bei pajūrio gyventojų dėmesio konkuruos ir į Klaipėdą iš visos Lietuvos suplauksiantys "automanai", ir Nidos sezono atsidarymo renginiai, ir Šilutės miesto šventė, ir Palangoje vyksiantis festivalis "Sportas visiems". Sekmadienį į renginių maratoną įsijungs ir švėkšniškiai, rengiantys jau trečiąjį vestuvių muzikantų festivalį.

Autorinkimai

Šiandien 15 val. šalia Klaipėdos vasaros estrados į renginį "Memel Motor Fest'15" susirinkę apie porą šimtų "automanų" iš visos Lietuvos atidarys vasaros sezoną ir džiugins savo išskirtiniais automobiliais.

Renginio metu visi automobiliai bus vertinami net 10 nominacijų: "Mis Amerika", "Mis Vokietija", "Mis Europa", "Mis TSRS", "Mis JDM", "Mis Interjeras", "Mis Variklio skyrius", "Mis Klasika", "Mis Sport Car", "Mis 4×4".

Viso renginio metu už labiausiai patikusius automobilius galės balsuoti žiūrovai, o jų balsai bus sumuojami kartu su komisijos vertinimais. Čia bus galima išvysti nuo perdarytų "Honda Civic" arba 3-ios serijos BMW iki "Porsche 911" ar "Nissan Skyline GT-R". Klasikinių ir amerikietiškų automobilių mėgėjai taip pat turės kur paganyti akis. Nuo dar taip neseniai kasdien matytų "Lada" modelių iki seniausio ir naujausio "amerikietiškų raumenų" klasika vadinamo "Ford Mustang". Japoniškos technikos gerbėjai irgi atras bent po vieną kultinį šios šalies gamintojo automobilį - nuo retai besutinkamų "Suzuki" iki visos paletės sportinių "Toyota". Organizatoriai džiaugiasi ir gausiu kabrioletų vairuotojų antplūdžiu.

Intensyviai sportuos

Jau nuo ketvirtadienio Palangoje vyksta jau 21-asis festivalis "Sportas visiems". Šiemet jis skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms paminėti.

"Festivalio programa orientuota į tai, kad pakviestume aktyviai prisijungti ir poilsiautojus. Todėl neužsidarome tik sporto salėse ar stadionuose - didelė dalis renginių vyks viešosiose erdvėje - Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere, paplūdimyje ir kitur", - sakė Algimantas Jucevičius, festivalio organizatorių - asociacijos "Sportas visiems" - viceprezidentas.

Daugiausiai renginių numatyta būtent šiandien. Festivalio dalyviams išbandyti savo jėgas bus pasiūlyta daugiau kaip 50 sporto rungčių, varžybų ir kitų atrakcijų - maudynės jūroje, mankšta, gatvės krepšinis 3x3, lauko teniso, tinklinio, futbolo bei mažojo futbolo ir kt. Poilsiautojams bus siūloma išbandyti savo jėgas ir paprastesnėse, išankstinio pasirengimo nereikalaujančiose rungtyse, tokiose kaip smiginis, baudų mėtymas į krepšį ar net pasagų mėtymas, rankos lenkimas, šaudymas pneumatiniu šautuvu, šiaurietiškas ėjimas, slalomas su futbolo kamuoliu, riedutininkų varžybos ir kitose.

Nenorintieji sportuoti, galės tiesiog paganyti akis - visą dieną mieste vyks Lietuvos sportinių šokių federacijos ir moterų fitneso, Lietuvos moterų sporto asociacijos kolektyvų pasirodymai, festivalį praturtins ir tarptautinis vakarietiškų linijinių SOLO stiliaus šokių festivalis "Palanga 2015". Scenoje pasirodys ir Lietuvos asociacijos "Gimnastika visiems" grupės bei "Džiaugsmo gimnastikos" konkurso laureatai.

Be kitų renginių, sporto entuziastai ypatingai kviečiami aktyviai dalyvauti šiandien vyksiančiame festivalio Taikos bėgime nuo centrinio miesto stadiono iki Jūratės ir Kastyčio skvero. Kiekvienas Taikos bėgimo dalyvis gaus atminimo numerį, taip pat bus įsteigti prizai gausiausiam sporto klubui, gausiausiai klasei ir kt.

"Esame neabejingi tam, kas vyksta Europoje, Ukrainoje. Trūksta oficialios statistikos, kiek sporto renginių netenka šalys, kuriose vyksta karas, vien Ukrainoje nuo 2013 metų buvo atšaukta apie 40 tarptautinių sporto čempionatų ir renginių. Festivalyje norime akcentuoti tikrąsias vertybes - sveikatą, drąsą, o svarbiausia - saugumą. Vertinkime savo laisvę ir saugumą, palaikykime tuos, kurie jos neturi. Bėkime už taiką!" - ragino Algis Bronislovas Vasiliauskas, "Sporto visiems" prezidentas.

Bėgimo startas šeštadienį 18.30 val. prie centrinio Palangos miesto stadiono. Bėgimo trasa pritaikyta net ir fizinio pasirengimo neturintiems bėgikams - jos ilgis nesiekia 3 km. Startas - Palangos miesto stadionas (Sporto g. 3). Finišas - Jūratės ir Kastyčio skveras.

Sekmadienį Palangoje bei Šventojoje iki pietų taip pat bus apstu renginių - mankšta, bėgimas bei maudynės jūroje, lėkščiasvydžio, paplūdimio tinklinio, regbio bei kitos varžybos.

Atidaro sezoną

Neringa savo kurortinį sezoną atidaro vakar prasidėjusiu tradicinius festivaliu "Benai, plaukiam į Nidą".

Šiandien 16 val. vyks bardų muzikos koncertas. Besidomintieji šalies jaunųjų kūrėjų darbais galės apžiūrėti Vilniaus Dailės akademijos studentų sukurtų drabužių kolekciją. Jos pristatymas vyks Neringos savivaldybės aikštėje. 18.30 val. Bardų skverelyje bus pristatomas aktoriaus Mariaus Jampolskio monospektaklis "Žuvis, alus ir ji" arba dedikacija Vytautui Šapranauskui.

Šeštadienio vakarą per didįjį festivalio koncertą bus paskelbta vasaros pramogų pradžia Neringoje. Vidurnaktį Nidos uoste kvies Lietuvos kino akademijos pristatomi filmai.

Sekmadienį Nidoje skambės atlikėjų iš Italijos atliekamos melodijos - Nidos Švč. Mergelės Marijos krikščionių pagalbos bažnyčios amfiteatre koncertuos Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro svečiai iš "F.Cilea" konservatorijos.

GAUSIAI. Teigiama, kad į Šilutės miesto šventės mugę tautodailininkai, liaudies meistrai, prekybininkai iš įvairių Lietuvos vietų aktyviai registravosi jau nuo balandžio. Paskutiniais duomenimis jų šiemet čia bus beveik 200. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Žuviška šventė

Šio ryto pamaldomis katalikų ir evangelikų liuteronų bažnyčiose prasidės Šilutės miesto šventė "Kožna žuvis turi savo žuvinininką".

10 val. prasidės šventinė mugė, į kurią jau nuo balandžio aktyviai registravosi tautodailininkai, liaudies meistrai, prekybininkai iš įvairių Lietuvos vietų. Paskutiniais duomenimis jų šiemet čia bus beveik 200.

12.30 val. miestiečius ir svečius galutinai išbudins Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestras. Šventė oficialiai bus atidaryta 13 val.

13.40 val. Didžiojoje scenoje Hugo Šojaus dvaro kieme bus oficialiai po rekonstrukcijos atidarytas šis istorinis objektas.

Nuo 14 iki 16 val. vyks šokių festivalis "Šokim, trypkim, žuveles baidykim", kuriame dalyvaus Šilutės rajono liaudies šokių kolektyvai. Vėliau vyks Šilutės meno kolektyvų, chorinės vokalinės muzikos, violončelių bei didysis vakaro koncertai, kuriuos 23 val. vainikuos fejerverkai.

Nuo popso iki pankroko

Sekmadienį 15 val. Švėkšnos miestelio parke prasidės trečiasis vestuvių muzikantų festivalis. Žadama, kad šįkart čia vestuvių muziką skambės visaip - nuo tradicinio vestuvių popso iki pankroko.

Vestuvių muzikantų festivalyje šiais metais panoro dalyvauti 25 kolektyvai. Savo programas atliks projektas "Svajoklis", legendinės grupės "Nerija" vokalistas Egidijus Jovaiša ir kt. Marijus Bernotas su nauju projektu "Studio Maruko" vestuvių muziką atliks pankroko stiliumi, kauniečiai "Gobbledygook" - džiazo ritmu.

"Kasmet festivalis susilaukia vis daugiau dėmesio tiek iš muzikantų, tiek iš klausytojų, tiek iš žiniasklaidos atstovų. Scenoje pasirodys įvairūs atlikėjai iš visos Lietuvos", - teigia organizatorius Vytautas Raibys.

Jis priduria, kad atlikėjai registruotis pradėjo dar žiemą. Dalyvauti buvo kviečiami visi muzikantai.

"Norinčiųjų buvo tiek daug, kad kai kurie į programą tiesiog netilpo", - tikina V. Raibys.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder