Šiemet Švėkšnoje moliūgų sužibo mažiau

Šiemet Švėkšnoje moliūgų sužibo mažiau

Šiandien Švėkšną užplūdo pirmieji moliūgų šventės lankytojai. Šeštą kartą organizuojamas renginys "Mes už šviesą" ir vėl užbūrė įspūdinga rankų darbo žibintų gausa, puošianti miestelio parką. Tačiau, anot organizatorių, šiemet dėl menko derliaus moliūgų mažiau, tad jų atsivežti aktyviau raginami ir renginio svečiai.

Miestelio seniūnas Alfonsas Šeputis pasidžiaugė, jog moliūgų šventė jau tapo miestelio veidu ir šį savaitgalį Švėkšna darsyk sulauks didelio srauto lankytojų iš visos Lietuvos: "Suvažiuoja žmonių ne tik iš aplinkinių miestų ir miestelių, bet dar iš Vilniaus, Kauno. Praktiškai visa Lietuva. Sulaukėme skambučio, jog atvyks ir pilnas autobusas iš Raseinių, žmonės čia rengs ekskursiją."

Anot seniūno, šventei dar didesnio šarmo suteikia parko reljefas. Jeigu moliūgai žibėtų lygumoje, tokio gero vaizdo nebūtų. Akis džiugina ir kartais pasitaikantys itin išradingai išskaptuoti moliūgai. Nors dauguma jų išskaptuoti įprastai, tačiau dalis jų netgi primena meno kūrinius. Pernai vienas vaikinas iš moliūgo ypač realistiškai sukūrė savo merginos portretą.

Vis dėlto šventės organizavimo darbus kasmet vis apsunkina rudeniškas, lietingas oras. "Kadangi Švėkšnos parkas kiek patvinęs, o alėjos - vandeny, šiemet lauko prekyba buvo perkelta į miestelio centrinę aikštę. Kadangi tai atims dalį automobilių stovėjimo vietų, su parkavimu gali kilti problemų, tačiau kitos išeities nėra", - sakė A. Šeputis.

Beje, šiemet šventėje dėl menkesnio derliaus džiugins mažiau moliūgų nei praėjusiais metais (pernai jų buvo apie 1250). Dėl to organizatoriai prašo žmonių nuo šeimos atsivežti po moliūgą, ir taip prisidėti prie šventės.

Renginio sumanytojas Vaidotas Didžiūnas teigė, jog šiemet mažesnis ne tik moliūgų derlius, bet ir pati daržovė. "Na, ką darysi. Vis tik džiugu, kad miestelėnai pradėjo aktyviau auginti ir valgyti moliūgus. Juk tai - labai sveikas produktas", - teigė jis.

Kasmet renginys "Mes už šviesą" pritraukia vis didesnį smalsuolių ratą, tad šiemet, kaip ir praėjusiais metais, teko renginį išplėsti į dvi dienas. Atliepiant lankytojų norus, penktadienį ir šeštadienį muzikinė, šviesų, lazerių programa bus identiška.

V. Didžiūnas prisiminė, jog moliūgų šventės pradžia buvo visai nekalta. Kartu su miestelio abiturientais jis išskaptavo po vieną moliūgą ir iš viso 38-iais žibintais papuošė miestelį.

"Norėjome pamatyti žmonių reakciją. Juk Švėkšna - labai krikščioniškas kraštas. Kadangi pasipiktinusių žmonių nebuvo, pasiūlyta pratęsti idėją. Taip mes persikėlėme į parką", - teigė šventės organizatorius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder