Pristato ekologinį spektaklį

Pristato ekologinį spektaklį

Rytoj, 11 val., "Kultūros fabrike" (Bangų g. 5 A) Klaipėdos jaunimo teatras pristatys edukacinio spektaklio vaikams "Opa! ( Operacija: perdirbtas aš!)" premjerą. Ekologinę temą gvildenantis spektaklis ypatingas tuo, jog buvo sukurtas be režisieriaus, be dramaturgo, scenografo, kostiumų dailininko ir be kompozitoriaus.

Visų spektaklio kūrėjų funkcijas atliko penki Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai: Ieva Pakštytė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Donatas Stakėnas, Simonas Lunevičius.

"Mes jau ilgą laiką vaidiname kartu ir puikiai jaučiame, suprantame vienas kitą. Todėl kurti be režisieriaus nebuvo labai didelis iššūkis. Jeigu scenoje du aktoriai vaidina, tai trys - stebi ir teikia pasiūlymus. Trūkdavo tik vienos akies, viską stebinčios iš šalies. Ta akimi tapo telefonas, kuriuo filmuodavome vyksmą scenoje ir po to analizuodavome. Kur kas sudėtingesnis, tačiau labai naudingas mums procesas buvo sukurti spektaklio dramaturgiją, muziką, scenovaizdį, kostiumus. Konsultavome su šių sričių specialistais Renata Valčik, Juliumi Keršiu, tačiau viską darėme savo rankomis", - pasakojo aktoriai.

Spektaklis "OPA! (Operacija: perdirbtas aš!)" nagrinėja ekologinę šiukšlių rūšiavimo, perdirbimo problematiką.

"Ar tikrai viskas, ką mes nerūpestingai išmetame, jau nebeturi jokios vertės? Ar išmetame ten, kur reikia? Ar žinome, kokią įtaką paprasta šiukšlė turi mūsų pačių aplinkai? Mums atrodo, kad 5-6 metų amžiaus vaikui tai nerūpi. Spektaklio tikslas - menine forma atkreipti į šiukšlių problemą vaikų ir jų tėvelių dėmesį", - sakė teatralai.

Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai į žiūrovus kreipsis persikūniję į žaismingus personažus: žurnalą, citriną, bateriją, stiklainį ir plastikinį maišelį.

"Šie personažai - šiukšlės, atsidūrusios šiukšlyne, bet nenorinčios mirti, norinčios gyventi amžinai, būti reikalingos. Naivios, tačiau ryžtingos šiukšlės leidžiasi ieškoti savo lemties, patiria daug nuotykių, išbandymų ir supranta, kad žygį gali įveikti ne pavieniui, o tik būdamos komandoje", - trumpai pristato spektaklio siužetą jo kūrėjai.

Tai jau ketvirtasis Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis vaikams. Iki šiol sukurti "Grybų karas", "Voro vestuvės", "Knygų personažai atgyja" yra itin populiarūs ir mėgstami mažųjų teatro žiūrovų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder