Siurrealistinis pasaulis šių dienų Alisos akimis – spektaklyje „Who the f**k is Alice”
Siurrealistinis pasaulis šių dienų Alisos akimis – spektaklyje „Who the f**k is Alice”

Spalio 18 ir 19 dienomis Šeiko šokio teatras pakvies į netradicinį, suaugusiems skirtą pasaką-interaktyvų spektaklį „Who the f**k is Alice”. Drąsus, neįprasto formato darbas pagal legendinį Luiso Kerolio kūrinį „Alisa stebuklų šalyje“ vyks net keliose patalpose ir žiūrovus ragins siurrealistinį menininkų sukurtą pasaulį pamatyti Alisos akimis.

Apie identiteto paieškas realybėje, virtusia fikcija, ir atvirkščiai, pasakojantis kūrinys šiandien, pasak spektaklio autorių, itin aktualus ir reikalingas. Greitas gyvenimo tempas ir populistinė kultūra skatina individą negalvoti apie jo asmeninius poreikius, norus ir tikslus, o verčiau vadovautis visiems bendromis nuostatomis ir besikeičiančiomis madomis.

„Spektaklyje siekėme sukurti keistą, iškreiptą šių dienų pasaulį, kurio kiekvienoje srityje: teisinėje, moralinėje, socialinėje, politinėje, vyksta absurdiški dalykai. Mūsų kuriama ,,stebuklų šalis” - tai vieta, kurioje kvestionuojami stereotipai, normos, fikcijos ir realybės santykis, taisyklės ir pati sistema. Tai vieta, kurioje Češyro katinas bando visiems priminti, kad „normalių nebūna” ir kad ,,mes visi čia kvaištelėję”. Tik klausimas, kuriame pasaulyje ,,stebuklų-fikcijos” ar ,,tikrovės” daugiau absurdo ir surrealizmo?“ – teiraujasi pirmą kartu su Šeiko šokio teatru dirbanti režisierė Monika Klimaitė-Daunienė.

„Who the f**k is Alice“ - tai pasaulyje puikiai pažįstamo imersinio teatro („immersive theatre" – „įtraukiantis teatras“) pavyzdys. Spektaklis, kuriame kartu su Šeiko šokio teatro šokėjais pasirodys ir Klaipėdos dramos teatro aktoriai, vyks keliose patalpose, o žiūrovai galės aktyviai įsitraukti į veiksmą ir apsilankyti iškreiptų veidrodžių karalystėje. Čia draminis teatras susipins su šokiu, DJ leidžiama muzika su šviesos instaliacijomis, ekscentriški kostiumai su performanso menu.

Nors spektaklio idėja režisierės galvoje brendo ilgai, realizuoti sumanymą buvo gana sudėtinga. Juk repeticijos vyko be pagrindinio spektaklio veikėjo – žiūrovo, kuris atliks Alisos vaidmenį. „Galima sakyti, kad pirma tikra repeticija įvyks premjeros dieną, - šypsojosi M. Klimaitė-Daunienė. - O jeigu rimtai, procesas įdomus. Neturėjau patirties dirbant su šokėjais, tad dabar pastebiu šokio ir draminio teatro kūrybinio proceso skirtumus.“

Pasak choreografės Agnijos Šeiko, kūrybiniame procese buvo iššūkių, kadangi šokio ir dramos teatre egzistuoja visai kita metodika. „Juokavome, kad šokėjai yra hiperaktyvūs ir jiems per sunku būti be veiksmo, kol režisierė stengėsi labiau gilintis į tekstą, personažus“, - teigė A. Šeiko ir atkreipė dėmesį, kad spektaklyje buvo vengiama šokį panaudoti kaip dekoratyvų, iliustratyvų elementą - judesys esą atliks tokią pat svarbią rolę kaip tekstas.

Spektaklis rodomas Klaipėdos dramos teatre spalio 18 d. 20:30 val. spalio 19 d. 18:00 ir 20:00 val.

Bilietais prekiauja Tiketa.

Į renginio erdvę žiūrovų prašysime eiti be lauko batų. Rekomenduojame turėti kojines/ šlepetes.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder