Spektaklyje suaugusiems - siurrealus šių laikų Alisos pasaulis

Spektaklyje suaugusiems - siurrealus šių laikų Alisos pasaulis

Uostamiesčio Šeiko šokio teatras šį savaitgalį kviečia į premjerą. Klaipėdos dramos teatre bus rodomas netradicinis, suaugusiems skirtas interaktyvus pasaulis-pasaka "Who the f**k is Alice".

Spektaklis Luiso Kerolio kūrinio "Alisa stebuklų šalyje" motyvais prasidės jau teatro fojė, kur žiūrovus pasitiks žali zuikučiai, palydėsiantys į spektaklio erdvę - žalią pievą.

Neįprasto formato spektaklyje kuriamas siurrealistinis pasaulis, matomas Alisos akimis.

Pasak spektaklio kūrėjų, apie identiteto paieškas realybėje, virtusia fikcija, ir atvirkščiai, pasakojantis kūrinys šiandien itin aktualus ir reikalingas. Esą greitas gyvenimo tempas ir populistinė kultūra skatina individą negalvoti apie jo asmeninius poreikius, norus ir tikslus, o verčiau vadovautis visiems bendromis nuostatomis ir besikeičiančiomis madomis.

Pasak choreografės Agnijos Šeiko, yra paslaptis, kas yra Alisa ir kur ji patenka.

"Dalyvauja įvairūs personažai, sukuriamas keistas stebuklų pasaulis. Yra pagrindinis klausimas, kas yra Alisa", - kalbėjo A. Šeiko.

Spektaklis išsiskiria savo interaktyvumu - žiūrovai gali žengti ant scenos - pievos, iš arti stebėti kylančias ir besileidžiančias scenos konstrukcijas. Į renginio erdvę žiūrovams teks eiti be batų, tad rekomenduojama turėti šiltesnes kojines ar kambarines šlepetes.

Iškreiptų veidrodžių karalystėje draminis teatras susipins su šokiu, didžėjaus leidžiama muzika su šviesos instaliacijomis, o ekscentriški kostiumai - su performanso menu.

Spektaklį režisuoja Monika Klimaitė, choreografė Agnija Šeiko, scenarijaus autorė Gabrielė Labanauskaitė, scenografė, kostiumų dailininkė Giedrė Brazytė, kompozitorius Andrius Kairys, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis.

Vaidina aktoriai Nijolė Sabulytė, Jonas Baranauskas, šokėjai: Darius Berulis, Dovilė Binkauskaitė, Niels Claes, Mantas Černeckas, Oksana Griaznova, Marija Ivaškevičiūtė, Evgeniy Kalachov, Inga Kuznecova, Gintarė Marija Ščavinskaitė.

Spektaklis Klaipėdos dramos teatre bus rodomas spalio 18 d. 20.30 val. spalio 19 d. 18 ir 20 val.

Išsamiau apie spektaklį skaitykite penktadienį dienraščio "Vakarų ekspresas" priede "Kultūros uostas".

Sidebar placeholder